Seyhan’dan, üniversitelilere ‘Çamaşır Kafe’

Seyhan’dan, üniversitelilere ‘Çamaşır Kafe’

Seyhan’dan, üniversitelilere ‘Çamaşır Kafe’

24 Ekim 2021, Pazar 13:37 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

ADANA,(DHA)- SEYHAN Belediyesi, biri Çamaşır Kafe olmak üzere üç çamaşırhanede üniversite öğrencilerine ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara çamaşır yıkama hizmetini ücretsiz olarak sunuyor.
Önceki yıllarda Bakımyurdu Caddesi ile İbo Osman Caddesi üzerindeki çamaşırhanelerle ihtiyaç sahibi vatandaşlara ücretsiz yıkama ve kurutma hizmeti veren Seyhan Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, Fevzipaşa Mahallesi Muhtarlığı yanında üçüncü çamaşırhaneyi hizmete açtı.
Üniversiteye yakınlığı nedeniyle öğrenci nüfusunun yoğun olduğu İbo Osman Caddesi üzerindeki çamaşırhane ise Başkan Akif Kemal Akay’ın talimatıyla Çamaşır Kafe’ye dönüştürülerek Adana’da bir ilk yaşama geçirildi.
ÇAMAŞIR YIKAMA, KURUTMA, ÜTÜLEME, İNTERNET, KÜTÜPHANE’
08.30-17.30 saatleri arasında hizmet veren Çamaşır Kafe’de ücretsiz yıkama, kurutma ve ütüleme hizmetiyle öğrencilerin önemli oranda tasarruf etmesi sağlanıyor. Çamaşır Kafe’de gençlerin çamaşırları yıkanırken zamanı da tasarruflu kullanmalarını sağlayacak hizmetler de sunuluyor. Ücretsiz Wifi hizmetiyle akıllı telefonlarından ya da kişisel dizüstü bilgisayarlarından internete bağlanabilen gençler, burada ikram edilen çaylarını yudumlarken mini kütüphanede yer alan kitaplarını okuyup, derslerine çalışabiliyor.
‘GENÇLERE YAPILAN YATIRIM GELECEĞE YAPILAN YATIRIMDIR’
Gençlerin büyük bir bölümünün eğitim-öğretim yaşamını güç koşullarda sürdürdüğünü dile getiren Başkan Akay, gençlere verilecek desteklerin büyük önem taşıdığını söyledi. Seyhan Belediyesi olarak, Seyhan’da ikamet edip üniversiteye yerleşen öğrencilere 500 TL’lik eğitim desteğinde bulunduklarını anımsatan Başkan Akay, “Gençler bizim geleceğimiz. Gençlere yapılan yatırımın geleceğimize yapıldığına olan inancımızla hem ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız hem de Adana dışından üniversite okumak için gelen gençlerimize destek olabilmek için Çamaşır Kafemiz'i hizmete açtık. Burada ücretsiz olarak sunduğumuz yıkama, kurutma, ütüleme, wifi, kütüphane hizmeti ve çay ikramıyla hem gençlerimizin bütçelerine tasarrufla katkıda bulunmak hem de zamanı daha iyi kullanmalarını sağlamaya çalışıyoruz. Seyhan Belediyesi olarak her zaman gençlerimizin yanında, onların destekçisiyiz. Gençlerimizi Çamaşır Kafe’ye bekliyoruz” diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 40 yıldır temizlenmeyen derede yeni cins sinekler türeyince temizlik çalışması başlatıldı