Seyhanlı kadınların ürettiği ürünler görücüye çıktı

Seyhanlı kadınların ürettiği ürünler görücüye çıktı

Seyhanlı kadınların ürettiği ürünler görücüye çıktı

17 Haziran 2021, Perşembe 15:12 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

ADANA,(DHA)- SEYHAN Belediyesi’nin desteklediği kooperatiflerin ürünleri, Bölgesel Kooperatifler Zirvesi'nde görücüye çıktı.
TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde dün düzenlenen törenle açılışı gerçekleştirilen ve 18 Haziran tarihlerinde açık kalacak zirvede 13 ilden kooperatiflerin ürettiği ürünler sergilendi. Seyhan Belediyesi Kadın Dayanışma Merkezi ile SEYMER’lerde üretilen seramik, tekstil, resim gibi el sanatları ile sabun, kolonya, kompost gübre ve tıbbi aromatik ürünler S.S. Seyhan Üreten Kadınlar Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi’nin standında ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. S.S Seyhan Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nin standında da kadın ortaklarının ürettiği birbirinden lezzetli gıda ürünlerinin tanıtımını gerçekleştirildi.
Stantlarda üretici kadınları yalnız bırakmayan Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, kırsal kalkınmanın ve kadınların üretim sürecine katılmasının önemine dikkati çekti. Kadınların üretim sürecine katılmalarını teşvik ettiklerini dile getiren Akay, “Kadın Dayanışma Merkezimiz'de uygulanan projelerden bugüne kadar 5 bine yakın kadın yaralandı. Kadınlar tekstil, seramik ve resim kursu, sabun ve kolonya yapımı gibi mesleki alanlarda da becerilerini geliştirip birbirinden güzel el emeği ürünler üretmeye başladılar. SEYMER’lerimizde de kurslarda kadınlar hem eğitim alıyor, hem üretiyorlar. S.S.Seyhan Kırsal Kalkınma Kooperatifi bünyesindeki kadınlar ise, yöresel ürün ağırlıklı olmak üzere şalgam, peynir, turşu, reçel ve tandır ekmeği üretiyor. Hijyenik koşullarda üretilen bu ürünleri çok kısa bir süre içinde halkımızla buluşturacağız. Halkımız yakında açacağımız Halk Market’te ve satış noktalarında, Seyhanlı kadınların ürettiği sağlıklı, ucuz ve güvenli gıdalara erişebilecek. Seyhan’da kadınlar üretecek, ürettiğini satıp kazanacak ve kazandıkça kadınlar daha da güçlenecek” diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Seyhan Belediyesporlu hentbolcularda galibiyet sevinci