Seyircisiz oynama kalktı

Seyircisiz oynama kalktı

Yapılan değişiklik sonucunda tribün kapatma konusunda, kulüplerin TFF'ye bildirdiği stat krokilerine göre belirlenen tribün veya tribünlere seyirci alınmayacak

15 Temmuz 2014, Salı 22:09 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Kadın ve çocuk taraftarların seyircisiz oynanan müsabakalara ücretsiz olarak girmesi uygulaması ise kaldırıldı

- Çirkin ve kötü tezahürat eylemine; ev sahibi takım, misafir takım ve Türkiye Kupası müsabakaları açısından ayrı ayrı cezalar öngörülecek

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Futbol Disiplin Talimatı’nda değişiklikler yaptı.

TFF’den yapılan açıklamada, Yeni Futbol Disiplin Talimatı ile tribün kapatma cezasının uygulamaya sokulduğu, bu cezanın çirkin ve kötü tezahürat eylemlerine göre verilecek para cezalarından sonra uygulanacağı belirtildi. Yapılan değişiklik sonucunda, kadın ve çocuk taraftarların seyircisiz oynanan maçlara ücretsiz olarak girmesi uygulamasının kaldırıldığı bildirildi.

Çirkin ve kötü tezahüratta bulunan kulüplere verilen cezalar konusunda da değişikliklere gidildiği aktarılan açıklamada, buna göre çirkin ve kötü tezahürat eylemine, ev sahibi takım, misafir takım ve Türkiye Kupası müsabakaları açısından ayrı ayrı cezalar öngörüleceğine işaret edildi.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

"Ayrıca, bu cezaların uygulamasında kulüplerin ev sahibi olarak oynadığı müsabakada aldığı cezalar, sadece ev sahibi olarak oynayacağı müsabakalarda ve misafir kulüp olarak oynadığı maçlarda aldığı ceza, misafir kulüp olarak oynayacağı karşılaşmalarda infaz edilecektir. Benzer şekilde, lig müsabakalarında alınan cezalar, lig mücadelesinde ve kupa müsabakalarında alınan cezalar, kupa maçlarında infaz edilecek."

Elektronik bilet uygulamasının yapıldığı Süper Lig ve 1. Lig müsabakalarında çirkin ve kötü tezahürattan dolayı cezaya neden olan tribün veya tribünlere, ilgili müsabakada giriş yapan taraftarların elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edileceği vurgulanan açıklamada, böylece bu kişilerin ilgili cezanın infaz edildiği müsabakaya başka bir tribünden girişlerinin engelleneceğinin altı çizildi.

Seyircisiz oynama cezasının infazı

Açıklamada, seyircisiz oynama cezasının infazı ile ilgili maddede yapılan değişiklik konusunda ise şu görüşlere yer verildi:

"Ev sahibi kulübün tüm tribünlerinin kapatıldığı veya seyircisiz oynanan müsabakalarda, kulüplerinin cezalı olmaması ve bu cezaların infazının mümkün olması şartıyla, stat oturma kapasitesinin en fazla yüzde 5’i oranında misafir takım taraftarı stada girebilecek. Bu durumda, elektronik bilet uygulaması gerçekleştirilen müsabakalarda ceza alındıktan sonra alınan kartlar hariç olmak üzere sadece misafir takım kartlarına bilet satışı yapılacaktır. Elektronik bilet uygulamasının olmadığı müsabakalarda ise biletler, ev sahibi kulüp tarafından en geç müsabakanın başlamasına 48 saat kala misafir kulübe teslim edilecek ve satışlar misafir kulüp tarafından yapılacak. Seyircisiz oynama cezasının infazının final müsabakasına denk gelmesi halinde, bu müsabakada seyircisiz oynama cezası infaz edilmeyecek ve bir sonraki resmi müsabakada infaz edilecektir. Bu noktada, seyircisiz oynama ve saha kapatma cezalarının infazında profesyonel lig ve Türkiye Kupası müsabakaları, ayrı kategori sayılacak ve her ceza kendi kategorisinde infaz edilecektir. Ayrıca infazı tamamlanmayan seyircisiz oynama cezaları, disiplin kurulları tarafından lehe hüküm çerçevesinden re’sen yeniden değerlendirilecek."

AA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Max Kruse, Dilara Mardine'ye Kürtçe evlenme teklifinde bulundu