Şeyma Subaşı'nın ablası Kübra Açıl: Akrabayla spor yapmak çok zor

Şeyma Subaşı’nın pilates eğitmeni ablası Kübra Açıl kardeşinin kendisiyle gurur duyduğunu söyledi: ''Bazen birlikte yapıyoruz ama akrabayla spor yapmak çok zor. Şeyma'nın Nişantaşı'na gelmesi zor oluyor. Ama benim adıma çok mutlu, 'Seninle gurur duyuyorum' diye mesaj atıyor.''

05 Kasım 2018, Pazartesi 09:48 Son Güncelleme:
A A

Şeyma Subaşı'nın pilates eğitmeni ablası Kübra Açıl, Outdoor&Fitness için objektif karşısına geçti.

İstanbul Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksekokulu Antrenörlük Eğitimi'nden mezun olan Kübra Açıl, bir süre sosyal medya fenomeni kardeşi Şeyma Subaşı ile birlikte aynı voleybol takımında oynadı.

Hatta Şeyma Subaşı, ablasının pasörlüğünü yaptı. Abla-kardeş daha sonra voleybolu bıraktı.

Kübra Açıl, spor muhabirliğine geçiş yaptıktan sonra kameranın hem önünde hem arkasında çalıştı; Yetenek Sizsiniz ve Survivor'da görev aldı.

Futbolcu eşi Merthan Açıl ile evliliğinden Duru adında bir kızı olan Kübra Açıl, hamilelik sürecinde 95 kiloya kadar çıktı.

Hamilelik döneminde pek çok kadının yaşadığı bu sorunlarla baş etmek için harekete geçen Kübra Açıl, ''Şimdi yeni anne olan kadınlara sakin ol, geçecek diyorum ve kendimi örnek gösteriyorum'' dediği dönüşümü başlatmak için nasıl motive olduğunu da şöyle açıklıyor: 

''Aynaya bakınca gördüğümü kendime yakıştıramadım. Kendime hakaret ediyormuş, kendimi cezalandırıyormuşum gibiydi.Herkese şunu söylüyorum, 'Sen bunu hak ediyor musun? Aynada bir kendine bak önce. Mutlu musun? Mutluysan tamam ama bence hiçbir kadın aslında mutlu değildir' Buna sığınarak kendini kandırıyordur''

Pilatese başladıktan sonra formuna ulaşan Kübra Açıl, birlikte çalıştığı eğitmen ''Senden çok iyi eğitmen olur, eski sporcusun ve işe hakimsin" deyince, hayatını değiştiren pilatesi meslek edinmeye sıcak baktı.

Şimdi beş kadın öğretmenle birlikte eğitmenlik yapan Açıl, ''Kübra çok iyi bir hoca' diye parmakla gösterilmek istiyorum. Daha iyi yerlere geleceğim, bundan eminim. Yurt dışına açılmak istiyorum'' diyor.

Şeyma Subaşı'nın pilatesi sevdiği belirten Kübra Açıl ''Şeyma da sporu çok sever. Bazen birlikte yapıyoruz. Ama akrabayla spor yapmak çok zor. Üyeye daha kibar davranıyorsun ama aileden biri gelince 'Yapsana!' falan diyorsun, daha sert oluyorsun. Ayrıca Nişantaşı'na gelmesi zor oluyor. Ama benim adıma çok mutlu, 'Seninle gurur duyuyorum' diye mesaj atıyor'' diyor.

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.