Şeyma Subaşı'nın yeni markasında, 'esinlenme' sinyalleri

Hakkında sık sık çıkan dedikodular ve ilginç açıklamalarıyla gündemden düşmeyen Şeyma Subaşı, geçtiğimiz günlerde kendi giyim markası Babe Activewear'i çıkardığını duyurmuştu. Ancak dikkatli modaseverler, serinin beğenilen parçalardan birinin bilinen bir markanın modeliyle büyük benzerlikler gösterdiğini fark etti. İki yıl önce açtığı kafesini kapatan Şeyma Subaşı'nın yeni markasıyla başarılı olup olmayacağı merak konusu.

10 Temmuz 2020, Cuma 14:24 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İstanbul Aydın Üniversitesi’nde Moda Tasarım Program’ından mezun olan Şeyma Subaşı, 2014 yılında kendi giyim markasını kurarak moda dünyasına adım atmıştı. Kendi adını taşıyan bir butik açan Subaşı, ‘Sadece Şeyma’ kitabında o döneme ilişkin sürekli seyahat etmek zorunda kaldığı ve işinin başında duramadığı için kapatmak zorunda kaldığını belirtmişti. 

Spor, sağlık yaşam ve modaya olan tutkusuyla bilinen Subaşı eski eşi Acun Ilıcalı ile ortak olarak 2018 yılında Bebek’te Healthyish adlı kafeyi açmıştı. Kafe işletmeciliğinin kendine göre olmadığını söyleyen Subaşı 2020 yılında Healthyish'i kapattı.

Kafe deneyiminin ardından Şeyma Subaşı, yeni çıkardığı Babe Activewear isimli markasını çıkardığını duyuran Subaşı, ürünler henüz satışa çıkmadan paylaşımlara başladı. Kendi imzasını taşıyan bikinisi ile poz veren Subaşı, “Yeni bebeğim Babe’i sizinle paylaşmak için çok heyecanlıyım! Son 1 saat! Umarım siz de en az benim kadar beğenirsiniz” ifadelerini kullandı.

Şeyma Subaşı'nın Babe Activewear markası henüz aktif olarak satışa çıkmasa da, sosyal medya kullanıcılarının ilgisini çekmeye başladı. Hatta seriden zebra desenli bir mayokini Instagram'daki timelessmag isimli moda profilinde, Same isimli ünlü markanın bir mayokinisine benzetildi. 

İki mayokini arasındaki en belirgin farklar, omuzdaki dökümlü detay, zebra çizgilerinin rengi ve karın bölgesindeki pencerenin büyüklüğü.

Şeyma Subaşı'nın giydiği kendi markası Babe Activewea mayokinin fiyatı 299,00 TL iken Same Los Angeles marka zebra desenli mayokini ise 175 dolar (1.201 TL).

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER VSCO girl nedir? Nasıl Vsco girl olunur?