SGK, 'emekli maaşlarına kesinti yapılacak' iddialarını yalanladı

SGK, 'emekli maaşlarına kesinti yapılacak' iddialarını yalanladı

Sosyal Güvenlik Kurumu, 'emekli maaşlarından kesinti yapılacak' iddialarının tamamen asılsız olduğunu açıkladı. İddiaya göre, emekli maaşlarından 'sağlık kesintisi' kapsamında yüzde 5'lik bir kesinti yapılacaktı.

25 Şubat 2020, Salı 10:53 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

SGK'dan yapılan açıklama şöyle:

Bazı basın-yayın organlarında "SGK'da çok konuşulacak çalışma" şeklinde yer alan haberlere ilişkin aşağıdaki açıklamanın yapılması gereği görülmüştür:

Söz konusu haberlerde dile getirilen hususlarla ilgili Sosyal Güvenlik Kurumundan herhangi bir çalışma istenmediği gibi Sosyal Güvenlik Kurumunun böyle bir çalışması da bulunmamaktadır. Sıklıkla yapılan bu tarz maksatlı haberler, kurumumuzu yıpratma ve vatandaşlarımızı yanıltma hedefi taşımaktadır.

Bu maksatlı haberlere karşı her türlü hukuki hakkımızı kullanacağımızı da ayrıca belirtir, doğru bilginin peşindeki siz değerli basın mensuplarımızın dikkatine ve kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarız.

İddialar şöyleydi:

SGK'nın tasarruf tedbirleri adı altında 5 maddelik bir taslak hazırladığı öne sürülmüştü. İddiaya göre, emekli maaşlarından 'sağlık kesintisi' kapsamında yüzde 5'lik bir kesinti yapılacaktı. Ayrıca bayramlarda verilen ikramiyelerin de kaldırılmasının istendiği belirtilmişti.


Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Mahkemeden güzel haber! Ücret iadesi… Yeni aldığı telefon arızalanmıştı!