Sıcak hava balık sezonunu vurdu! Palamudun tanesi 10 lira

Sıcak hava balık sezonunu vurdu! Palamudun tanesi 10 lira

Karadenizli balıkçılar av sezonu başlamasına rağmen umduğunu bulamadı. Bartın Amasra'da az miktarda da olsa balıkçı tezgahlarını süsleyen palamudun tanesi büyüklüğüne göre 2,5 ila 10 lira arasında değişen fiyatlarla satılıyor

19 Eylül 2017, Salı 14:29 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
1 Eylül’de sona eren av yasağının üzerinden yaklaşık 3 hafta geçmesine rağmen balıkçıların denizden umduklarını bulamadıklarını söyleyen balıkçı Metin Ulubay "Geçen seneki verimi bu yıl alamıyoruz. Denizlerdeki balık azlığını da havaların sıcak gitmesine bağlıyoruz. Şu anda istavrit, mezgit, hamsi, levrek var. Son 1-2 gündür de biraz palamut almaya başladık. O da 3-5 kasa. Geçen yıl bu zamanlar büyük palamudun tanesini 5 liraya satarken bu yıl 10 liradan satıyoruz. Umudumuz, havaların serinleyip denizin soğuması ve balığın da bollaşması" açıklamasında bulundu.

İŞTE BALIK FİYATLARI

Metin Ulubay, tezgaha az da olsa koyabildikleri mezgiti 15, hamsiyi 10, istavriti 7,5 liradan sattıklarını da aktararak "250-300 gram gelen palamudun tanesini 2,5 liradan satıyoruz. 4 tanesini 10 liraya verdiğimiz palamut, bir aileye yetiyor" dedi.

'GEÇEN YILA GÖRE ÇOK AZ'

Balıkçı Ali Çevik de sabah teknesiyle çıktığı denizde 80-100 tane palamut avlayabildiğini söyleyerek "Geçen yıla göre balık çok az ama buna da şükür, harçlığımızı çıkarıyoruz. İnşallah havalar biraz soğuyunca bol miktarda av yapar ve kısmetimizi alırız" diye konuştu.
       

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Faizsiz borç yapılandırma için son gün yaklaştı! Vergi ve cezalarda…