Sıcaktan bunalan İstanbullular sahile akın etti

İstanbul'da etkisini gösteren sıcak hava nedeniyle farklı şehirlere tatile gidemeyen vatandaşlar sahillere akın etti.

08 Temmuz 2018, Pazar 17:39 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Büyükçekmece'deki Gürpınar Halk Plajı da vatandaşların akın ettiği yerler arasında yer aldı. Vatandaşlar Marmara Denizi'ne girerek hem serinledi, hem de hoşça vakit geçirdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Menekşe, Güneş, ve Caddebostan 1,2,3 plajları İstanbullulardan yoğun ilgi görüyor. İstanbulluların gönül rahatlığıyla deniz keyfi yaşadığı plajlarda soyunma kabini, duş alanı, şezlong ve şemsiye gibi hizmetler sunulurken spor ve eğlence aktiviteleri de düzenleniyor.


İstanbullular havaların ısınmasıyla birlikte İstanbul Büyükşehir Belediyesi plajlarına yoğun ilgi gösteriyor. İBB plajları her gün on binlerce vatandaşa günü birlik tatil imkanı sunuyor. Haftanın yedi günü sabah saat 08.30 ile akşam 19.00 saatleri arasında hizmet veren İBB plajlarında can güvenliği ve sağlık konularında maksimum seviyede tedbir alınıyor. Düzenli olarak deniz suyu temizlik oranları ölçülen ve gün boyu kumsalların temizlendiği Menekşe, Güneş, Caddebostan 1, 2, 3 plajlarında İstanbullular gönül rahatlığıyla deniz, kum ve güneşin tadını çıkarıyor.


Yeşil alanlar, basketbol ve voleybol sahaları ile çeşitli spor aletlerinin bulunduğu sosyal yaşam alanlarının yer aldığı plajlarda halkın keyifli bir gün geçirebilmesi amacıyla spor ve eğlence aktiviteleri de düzenleniyor. Büfe, kafeterya, soyunma kabinleri, duş alanları, şezlong ve şemsiyelerin bulunduğu plajlarda ayrıca şort, oyun topları, yüzme simitleri gibi çeşitli deniz malzemeleri de temin edilebiliyor.


Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Ağrı'da altın rezervi bulundu