Sıcaktan bunalan Parisliler, hidrantları açtı

Sıcaktan bunalan Parisliler, hidrantları açtı

Aşırı sıcaklardan bunalan Parisliler serinlemek adına yasakları delip, sokaktaki hidrantları açtı

23 Haziran 2017, Cuma 22:10 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Aşırı sıcaklardan bunalan Parisliler serinlemek adına yasakları delip sokaktaki hidrantları açtı. Yetkililer, Çarşamba gününden bu yana yaklaşık 500 hidrantın açıldığını ve bu eylemlerin gittikçe çoğaldığını bildirdi. Paris dışında Fransa’nın kuzeyinde de çok fazla görülmeye başlanan eylem hem serinleme hem eğlence amaçlı yapılsa da ülkenin ekonomik açıdan büyük zarara uğradığı belirtildi.

VATANDAŞLAR VAZGEÇMEDİ


Yetkililer, eylemin önüne geçmek adına önlemler alsa da vatandaşlar, belediyeye çok pahalıya patlayan bu eylemden vazgeçmedi. Fransa’da konuyla ilgili hazırlanan verilere göre 800 bin euroyu bulan, 240 olimpiyat havuzuna tekabül eden 600 bin metreküplük su kaybı yaşandı.

BİBER GAZI VE PLASTİK MERMİYLE MÜDAHALE


Olaya ilişkin, tanıkların açıklamalarına göre, polisin hidrantları açan gençleri durdurmak için biber gazı sıkıp plastik mermi ile müdahale ettiği söylendi. Polis hidrant açılmalarını durdurmak amacıyla Twitter hesabından, eyleme katılan kişilerin 5 yıl hapis ve 75 bin avro para cezasına çarptırılabileceğini bildirdi.
 
Paris’in Bobigny Banliyösünde 2015 yılında, hidrantların açılması sonucu 8 yaşındaki bir çocuk tazyikli suyun şiddetiyle, kafasının üzerine düşüp hayatını kaybetmişti.
 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İngiltere'de okullar tekrar açıldı