Şiddetli yağış heyelana neden oldu

Trabzon’un Of ilçesinde şiddetli yağışa bağlı toprak kayması sonucu evlerinde mahsur kalan 3 kişi kurtarıldı

27 Ağustos 2019, Salı 20:23 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Trabzon Ballıca Mahallesi’nde, şiddetli yağış sonucu oluşan su ve yamaçtan kayan toprak, yolun alt kesiminde bulunan Sait Düzenli’ye ait evin ahır olarak kullanılan alt katına doldu.

Olay sırasında evin üst katlarında bulunan Fatma Düzenli ile oğlu Enes ve görümcesi olan zihinsel engelli Zeynep Düzenli mahsur kaldı. İhbar üzerine olay yerine AFAD, jandarma ve 112 Acil Sağlık ekipleri sevk edildi.

Ekiplerin çalışması sonucu Zeynep, Enes ve Fatma Düzenli, evden alınarak yakınlarının yanına yerleştirildi.

Öte yandan, olay yerine giden Kaymakam Eyüp Fırat ile Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, çalışmaları yerinde izleyerek ilgililerden bilgi aldı.


Of Kaymakamı Fırat, AA muhabirine yaptığı açıklamada, can kaybı ve ciddi bir mal kaybı olmadığını söyledi.

Evin her iki tarafından heyelan meydana geldiğini belirten Fırat, "Bunun dışında mahalle aralarında gezdik, çok şükür ciddi bir durumumuz yok." dedi.


Belediye Başkanı Sarıalioğlu ise şiddetli yağışların bölgenin en büyük sıkıntılarından biri olduğunu ifade etti.

Sarıalioğlu, çok kısa sürede, saat 17.00-17.15 civarlarında metrekareye 140 kilogram yağmur yağdığına işaret ederek, "Arazinin de engebeli olmasıyla sürekli bu manzaralarla karşılaşabiliyoruz. "

"Kaymakamlık ve AFAD burada, Allah’a şükür can kaybı yok. Gereken neyse yapılacak, vatandaşlarımızın zararının tazmininden tutun da gerekli önlemlerin alınmasına kadar belediye olarak, devlet olarak buradayız. İnşallah yaralar en kısa zamanda sarılacak." diye konuştu.


Öte yandan, yağış nedeniyle ilçeye bağlı bazı mahallelerde heyelanlar meydana geldi, ağaçlar devrildi.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Marmara Denizi'nde büyük şok! ‘Ölüyorlar…’