Şiddetli yağış İstanbul'da hayatı felç etti

Şiddetli yağmur mega kent İstanbul'da hayatı olumsuz etkiledi. Kadıköy'deki Kurbağalıdere taştı, Ataşehir'de yol sular altında kaldı, Beykoz'daki şiddetli yağış trafiği kilitledi

12 Eylül 2015, Cumartesi 18:17
A A

İstanbul'da etkili olan sağanak yağmur nedeniyle Zeytinburnu Cevizlibağ mevkiindeki ara caddeleri su bastı. Araçlar su içindeki yollarda ilerlemekte güçlük çekti. Bazı sürücüler araçlarını yol kenarına çekip yağmurun dinmesini bekledi. Yağmur nedeniyle D-100 Karayolu'nda trafik yoğunluğu yaşandı. Sağanağa hazırlıksız yakalanan vatandaşlar da zor anlar yaşadı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin trafik yoğunluk haritası yüzde 75'i gösterdi. İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) A.Ş. bazı seferlerin iptal edildiğini duyurdu.

İstanbul'da etkili olan sağanak yağış nedeniyle Kurbağalıdere taştı. Yükselen sular dere yatağından taşarak Ataşehir Ercümen Batanay Caddesi'ni kapladı. Caddede trafik tamamen durdurulurken, bazı araçlar da su altında kaldı. Yol kenarındaki bir şantiyede bulunan kamyon ve beton mikserleri de su altında kaldı.

Ataşehir'de Kurbağalıdere'nin taşması nedeniyle yol kenarındaki kurban pazarı sular altında kaldı Ataşehir örnek mahallesi bulunan kurban pazarı derenin taşması ile sular altında kaldı. Satıcılar kurbanlıkları sulardan kurtarmak için yoğun çaba sarf etti. Su yükselmeye devam ettikçe panikleyen kurban satıcıları, hayvanlarını kurtarmak için adeta birbirleriyle yarıştı. Duruma tepki gösteren kurban satıcıları, yetkililerden yardım istedi.

E-5 FELç OLDU Kurbağalıdere'den taşan sular, E-5 Karayolu'na kadar ulaştı. Sular nedeniyle E-5'te trafik zaman zaman durma noktasına geldi. Kadıköy istikametine seyreden sürücüler, tek şerit halinde ilerleyebildi. Bölgede su seviyesi yükselmeye devam ediyor.

Sıradaki haber yükleniyor...