Sigara parası vermeyen arkadaşını öldürdü

Tekirdağ'ın Marmara Ereğlisi ilçesi Yeniçiftlik Mahallesi'nde kamp bekçisi 65 yaşındaki Hasan Demirkıran, birlikte alkol aldığı arkadaşı Fuat Balkan tarafından, sigara parası tartışmasında bıçaklanarak öldürüldü

19 Ekim 2014, Pazar 11:22
A A
Sigara parası vermeyen arkadaşını öldürdü

Olay, dün gece Yeniçiftlik Mahallesi’ndeki kamp alanında meydana geldi. Kampta bekçilik yapan Hasan Demirkıran’ın yanına, Fuat Balkan ile kadın arkadaşı Gülşen Aktoprak geldi. Bir süre 3 arkadaş alkol aldı. Daha sonra Fuat Balkan, iddiaya göre sigara almak için Hasan Demirkıran’dan para istedi. Parasının olmadığını söyleyen Hasan Demirkan'la tartışan Fuat Balkan, barakanın mutfağından aldığı bıçakla Demirkıran’ı karnından bıçakladı. Kanlar içinde yere düşen Demirkan'ın üzerine barakanın kapısını kilitleyen Fuat Balkan ve Gülşen Aktoprak, 1 kilometre ilerideki evlerine gidip saklandı.

JANDARMA KAPIYI KIRIP GİRDİ

Gece yarısından sonra Hasan Demirkıran’ın 2 arkadaşı bekçi barakasına gelip kapının kilitli olduğunu görünce, şüphelenerek jandarmaya haber verdi. Savcılık talimatıyla kapı kilidi kırılan barakanın içerisinde Hasan Demirkıranın cesedi bulundu. Savcılık ve jandarma ekiplerinin incelemesinin ardından Hasan Demirkıran’ın cesedi otopsi için Marmara Ereğlisi Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

EVİDE YAKALANDILAR

Olayla ilgili soruşturma başlatan jandarma ekipleri en son Fuat Balkan ve Gülşen Aktoprak’ın barakaya geldiğini belirledi. Olay yerine yaklaşık 1 kilometre uzaklıkta olan Cihan 2 sitesindeki evde yakalanan Fuat Balkan ve Gülşen Aktoprak gözaltına alındı. Evde yapılan incelmede Fuat Balkan’ın kanlı gömleği çamaşır makinesinde, diğer eşyaları ise parçalanmış olarak çöp konteynerinde bulundu. Olayda kullandığı öne sürülen bıçak ise evin ayakkabı dolabında ele geçirildi.

İTİRAF ETTİ

İlk ifadesinde suçunu itiraf eden işsiz 55 yaşındaki Fuat Balkan, arkadaşı olan Hasan Demirkıran ile aralarında para yüzünden tartışma çıktığını ve kavga sırasında bıçakladığını söyledi. Yeniçiftlik Jandarma Karakolu’na getirilen Balkan, "Birlikte alkol aldık. Daha sonra sigara almak için ondan para istedim. Parası olmadığını söyleyince aramızda tartışma çıktı. Kavga sırasında ben de mutfaktan aldığım bıçakla öldürdüm" dedi.

Gözaltına alınan diğer şüpheli 52 yaşındaki Gülşen Aktoprak da ifadesinde para yüzünden Fuat Balkan ile Hasan Demirkıran arasında tartışma çıktığını kaydederek, "Birlikte alkol aldık. Daha sonra Fuat, Hasan’dan para istedi. Aralarında tartışma çıktı. Fuat, Hasan’ı bıçakladı. Korktuk evi kilitleyip oradan kaçtık" diye ifade verdi.

Acı haberi alarak hastaneye gelen Hasan Demirkıran’ın yakınları gözyaşlarına hakim olamadı. Jandarmanın olayla ilgili başlattığı soruşturma sürüyor.

Mehmet YİRUN- Özan TAŞOYAR / MARMARA EREĞLİSİ(Tekirdağ), (DHA)

Sıradaki haber yükleniyor...