Sigarayı bırakabilmek için bu besinlerden faydalanın

Çok uğraşıyor ama yine de sigarayı bırakamıyor musunuz? Doğanın sağladı besinleri bu konuda avantaja çevirerek belki de bu beladan düşündüğünüzden daha kolay kurtulabilirsiniz...

10 Kasım 2018, Cumartesi 14:26
A A
Sigarayı bırakabilmek için bu besinlerden faydalanın

LİMON SUYU

 

Sigarayı bırakmak için ihtiyacınız olan vitaminlerden en önemlisi C vitaminidir. Yeterli miktarda alınan C vitamini sigarayı rahatça bırakmanızı sağlayacaktır.

Bu nedenle günde bir bardak limon suyu veya limonata tüketerek sigaraya alışkanlığınızdan uzaklaşabilirsiniz. Tabii mide rahatsızlığı olanlara bu yöntemi tavsiye etmiyoruz.

SÜTLÜ SİGARA YÖNTEMİ

 

Çoğu sigara tiryakisi süt içmeyi sevmez veya süt içtikten sonra sigaranın verdiği tadı pek anlamazlar. Bu nedenle sırf sigara yüzünden süt içmekten pek fazla hoşlanmazlar. 

Sigarayı bırakmayı başarmış bazı tiryakiler, sigarasını süte batırıp kurutup içtiklerini, bu yöntemle sigaradan iğrendiklerini söylüyorlar. İğrenç bir yöntem olsa da sigaranızı süte batırıp daha sonra kurutup içmek sizi sigaradan soğutabilir.

MEYAN KÖKÜ

Meyan sigarayı bırakmaya yardımcı aynı zamanda da balgam söktürücü etkisi olan bir bitki çeşididir. Canınız sigara isteği zaman meyan kökü çiğneyebilir, sigara ihtiyacınızın giderilmesini sağlayabilirsiniz.

KEREVİZ

Kerevizin karaciğer sağlığına birçok fayda sağladığını duymuşsunuzdur. Uzmanlar kereviz sebzesini bol bol tüketmenin nikotin ihtiyacını azaltacağını aynı zamanda cildinize de büyük oranda fayda sağlayacağını belirtiyor

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.