Siirt Valiliği: Kemerli Köyü saldırısını PKK’lı teröristler yaptı

​Siirt Valiliği, Kemerli Köyü’nde dün meydana gelen ve Mehmet Salih Arslan’ın yaşamını yitirdiği saldırının PKK/KCK terör örgütü mensuplarınca gerçekleştirildiğini açıkladı

10 Eylül 2017, Pazar 18:32
A A
Siirt Valiliği: Kemerli Köyü saldırısını PKK’lı teröristler yaptı
Valilik olayla ilgili 5 şüphelinin gözaltına alındığını belirtti. Siirt Valisi Ali Fuat Atik, dün yaptığı açıklamada olayın PKK saldırısı olmadığını, PKK’nın köy basması diye bir olayın olmadığını ve münferit bir olay olduğunu açıklamıştı.

Siirt Valiliği, dün Kemerli Köyü’ne yapılan silahlı saldırı sonucu Mehmet Salih Arslan adlı vatandaşın öldürülmesi olayını, PKK/KCK terör örgütü mensuplarının gerçekleştirdiğini açıkladı. Valilik açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

5 ŞÜPHELİ GÖZALTINA ALINDI


"9 Eylül 2017 günü saat 21.00 sıralarında Siirt’in Merkez ilçesi Kemerli Köyünde silahlı saldırı sonucu Mehmet Salih Arslan´ın yaşamını yitirmesi olayı ile ilgili olarak, Siirt İl Jandarma Komutanlığı'nca yürütülen tahkikatta yapılan araştırma ve elde edilen bulgular sonucu, meydana gelen bu hain saldırının PKK/KCK terör örgütünce işlendiği tespit edilmiştir. Cumhuriyet Savcısının talimatıyla olay ile bağlantısı olduğu değerlendirilen 5 şüpheli gözaltına alınmış olup, soruşturma genişletilerek devam etmektedir."

SİİRT, (DHA) 


Oğlunu kaçırmak isteyen PKK'lı teröristlere direndi, silahla öldürüldü!

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Anadolu insanı okuma yazmayı Kayseri'de öğrenmiş