Siirtte HDP ve DBP okulun...

Siirtte HDP ve DBP okulun...

HDP ve DBP'nin gerçekleştirdiği yürüyüşte mahallelere dağılan gruplar, iki okulun halı sahaları ile bahçelerindeki bazı ağaçları yakarak zarar verdi

28 Mart 2015, Cumartesi 19:18 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Siirt’te, HDP ve DBP’nin düzenlediği yürüyüşün ardından mahallelere dağılan gruplar, iki okulun halı sahaları ve bahçesindeki ağaçları ateşe verdi. 

Devlet Hastanesi önünde toplanan grupların Polis Meslek Yüksekokulu önünde çıkardığı olaylar, kenar mahallelerde devam ederken, bazı kişiler, Alan Mahallesi’ndeki Kazım Karabekir Ortaokulu ve Çal Mahallesi’ndeki Mehmet Süer İlköğretim Okulunun halı sahalarında yangın çıkardı.

Yangınlar daha sonra söndürüldü. Kazım Karabekir Ortaokulu Müdürü Muhammed Nurullah Kiraz, yaptığı açıklamada, 6-7 Ekim 2014’teki olaylarda da okullarının yakıldığını söyledi. Bu kez halı sahadaki plastik parkelerin yanı sıra okul bahçesindeki 4 ağacın ateşe verildiğini söyleyen Kiraz, "Okullar, eğitim kurumudur, zarar verilmemelidir. Böyle hadiselerin bir daha yaşanmasını istemiyoruz. Bunların tespiti için bu bölgeyi iyi gören güvenlik kameralarımız var. Pazartesi günü bunları ilgili tespitlerimizi yaptıktan sonra gerekli yerlere vereceğiz" diye konuştu. 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İçişleri Bakanlığı duyurdu: İlkbahar-Yaz Operasyonları başladı