Şike yaptıkları kesinleşti! Kulübe 7 yıl, başkana ömür boyu men cezası

UEFA, şike yaptığı kesinleşen Ventspils kulübüne 7 yıl Avrupa kupalarından men cezası verdi. Ventspils'in birçok yöneticisi de cezalardan kaçamadı.

10 Haziran 2021, Perşembe 11:06 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Milliyet'te yer alan haberde, Letonya takımı Ventspils'in aldığı 7 yıllık cezaya yer verildi. Ventspils, yürütülen soruşturma neticesinde şikeye karıştığı için Avrupa'dan 7 yıl men edildi. Kulübün yöneticileri de çeşitli cezalar aldı.

Ventspils sportif direktörü Nikolajs Djakins futboldan 4 yıl boyunca men edildi. Kulübün başkanı Adlan Shiskanov ise ömür boyu men cezasına çarptırıldı.

UEFA tarafından Rus hakem Sergey Lapochkin’e de benzer gerekçelerle ceza verildi. Lapochkin’e açılan disiplin soruşturması sonucunda Rus hakemin hem ulusal hem de uluslararası düzeyde 10 yıl süreyle hakemlikten men edildiği açıklandı. 

UEFA Nisan ayında yaptığı duyuruda Lapochkin’in şike şüphesiyle açılan soruşturma nedeniyle 90 günlüğüne askıya alındığını deklare etmiş, bahse konu maçın ise Rus hakemin yönettiği 2018’deki Ventspils-Bordeaux UEFA Avrupa Ligi maçı olduğu bazı yayın organlarınca iddia edilmişti.

Letonya'da ise tüm ülke bu skandalla çalkalanıyor. Ülkenin futbol tarihindeki en büyük skandal olarak lanse edilen şike soruşturmasında cezalar FIFA'ya da bildirildi. 

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Ghezzal'ın menajeri gelen teklifi açıkladı! 'Benim isteğim...'