Sıkışmış kavanoz kapağı nasıl açılır?

Sıkışmış kavanoz kapağını açma derdi hemen hemen herkesin başına bir kere de olsa gelmiştir. Eğer siz de sıkışmış kavanoz kapağı nasıl açılır öğrenmek istiyorsanız "Sıkışmış kavanoz kapağı nasıl açılır?" haberimize bir göz atın.

30 Nisan 2020, Perşembe 16:04 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Tahta kaşıkla hava alma yöntemi

Tahta kaşıkla hava alma yöntemi

Kapağı kolayca açmak için kavanozun havasını almalısınız. Kapağın tuttuğu havayı çıkarmak için, kütle olarak ağır bir tahta kaşık ile kapağın etrafına hafifçe vurun. Daha sonra kapağı hafifçe çevirmeye çalışın. Eğer kapağın gevşediğini düşünmüyorsan aynı yöntemi tekrarlayın.


Tereyağı bıçağı

Tereyağı bıçağı

Düz bir uca sahip tereyağı bıçağı ya da kavanoz kapağı ile kavanozun arasındaki boşluğa sığabilecek bıca işinize yarar . Bıçağı kavanoz kapağının altına sokarak dikkatlice ittirin. Kapak gevşeyip açılana kadar kapağın etrafında aynı işlemi yapmaya devam edin.


Sıcak su

Sıcak su

Derin bir kaba sıcak su doldurduktan sonra kavanozu kapağını kabın içerisine gireceği şekilde yerleştirin ve 30 saniye kadar bekleyin. Eğer kavanoz kapağı ilk seferde açılmazsa bu işlemi tekrarlayabilirsiniz.


Saç kurutma makinesi

Saç kurutma makinesi

Saç kurutma makinesini en yüksek sıcaklık seviyesine getir ve kapağın etrafında gezdirerek genleşmesini sağla. Böylece kavanoz kapağı genişleyecek ve kolayca açılacaktır.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Ekmek yaparken en çok yapılan 5 hata