Silahla vurularak öldürülen kuyumcu ve çalışanı son yolculuğuna uğurlandı

Mersin’de silahlı ve maskeli bir kişi tarafından tabanca ile vurularak öldürülen kuyumcu Mustafa Serpil ile çalışanı Yasin Tazegül, gözyaşları arasında toprağa verildi

27 Şubat 2019, Çarşamba 22:15 Son Güncelleme:
A A

Mersin’de silahlı ve maskeli bir kişi tarafından tabanca ile vurularak öldürülen kuyumcu Mustafa Serpil ile çalışanı Yasin Tazegül, gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı. 

Dün akşam saatlerinde merkez Akdeniz ilçesi Hastane Caddesi üzerinde faaliyet gösteren kuyumcu dükkanına gelen silahlı ve maskeli bir kişi, iş yerindeki altın ve paraları almak istedi. 

Soyguncu, önce kendisine direnen iş yeri çalışanı Yasin Tazegül’ü silahla vurarak öldürdü ardından kapıyı kapatarak kaçmasına engel olan iş yeri sahibi Mustafa Serpil’i kurşun yağmuruna tuttu. 

Silahlı soyguncu daha sonra iş yerinin dışında bulunan bir kişiyi de yaralayarak olay yerinden kaçtı. Olayın ardından bölgeye çok sayıda ambulans ve polis ekibi sevk edilirken, bölge kordon altına alındı.

Bugün hastanedeki otopsilerinin ardından Serpil ve Tazegül için Muğdat Camisi’nde ikindi namazına müteakip cenaze namazı kılındı. 

Serpil ve Tazegül’ün yakınları gözyaşlarını tutamazken, uzun süre tabut başında ağladılar. Mersin İl Müftüsü Şaban Kondi tarafından kıldırılan cenaze namazının ardından Serpil ve Tazegül, Şehir Mezarlığı’nda toprağa verildi.

ÖZEL EKİP KURULDU

ÖZEL EKİP KURULDU

Öte yandan, Mersin İl Emniyet Müdürlüğü, kuyumcuda soygun gerçekleştirip, iş yeri sahibi ile çalışanını öldüren şüphelinin yakalanması için özel bir ekip kurdu. 

İş yerinin güvenlik kamerası kayıtlarını inceleyen ekipler, zanlının olay anında maske taktığını ve elinde de eldiven bulunduğunu tespit etti. 

Şüphelinin kaçış güzergahlarındaki güvenlik kamerası kayıtlarını da tek tek inceleyen ekipler, zanlının kimliğini tespit etmeye çalışıyor. 

Ayrıca zanlıya yardım eden kişilerin olup olmadığı da araştıran ekipler, olayın yaşandığı iş yerini de soruşturma kapsamında mühürledi.

İŞ YERİ ÇALIŞANI YASİN TAZEGÜL

 İŞ YERİ SAHİBİ MUSTAFA SERPİL

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Cumhuriyet tarihinin en büyük deniz tatbikatı