Şili'de 7,2 büyüklüğünde deprem

Şili'de 7,2 büyüklüğünde deprem

Latin Amerika ülkesi Şili'de 7,2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Depremin ardından tsunami alarmı verildi

26 Mart 2012, Pazartesi 08:13 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

2 yıl önce tarihinin en büyük deprem felaketlerinden birini yaşayan Latin Amerika ülkesi Şili yeniden sallandı. Akşam saatlarinde merkez üssü başkent Santiago'nun 60 km kuzeybatısında Talca şehrinde meydana gelen 7,2 büyüklüğündeki deprem 40 saniye sürdü. 27 Şubat 2010'daki depremde en fazla etkilenen şehirlerden biri olan Talca'da yeniden yapılandırma çalışmaları devam ediyordu.

7,2'lik depremin yine aynı bölgede meydana gelmesi, henüz iki yıl önceki felaketin yaralarını sarmaya çalışan bölge halkı üzerinde çok büyük paniğe yol açtı.

Şili Acil Durum Ajansı ONEMİ, tsunami tehlikesinin olmadığını bu yüzden kıyı bölgesinin boşaltılması çalışmalarının iptal edildiğini an itibari ile can kaybının olmadığını açıkladı.

Deprem Arjantin'in Mendoza şehrinde de hissedildi. Depremden bir gün önce 24 Mart günü, ülkenin ünlü deprem profesorlerinden Petro Gaete, Şili'de birkaç gün içinde güçlü bir deprem olabilir açıklaması yapmıştı.

Şili'de meydana gelen depremin ardından tsunami alarmı verildi. Hükümet sözcüsü Adres Chadwick denizde büyük çekilmenin gözlemlendiğini söyleyerek tsunami alarmı verdi.
 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Corona virüs aşısı için 1 milyar dolarlık anlaşma