Silivri'de fuhuş baskını: Yabancı uyruklu 20 kadında AIDS çıktı

İstanbul Silivri'deki bazı otellerde fuhuş yapıldığı ihbarını alan Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlâk Kumar Büro Amirliği ekipleri 2 ay süren teknik ve fiziki takip sonucu, zorla fuhuş yaptırdığı iddia edilen 7 erkek ile yabancı uyruklu 20 kadını gözaltına aldı; kadınların hepsinde AIDS tespit edildi

01 Kasım 2017, Çarşamba 15:39
A A
Silivri'de fuhuş baskını: Yabancı uyruklu 20 kadında AIDS çıktı
Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak ve Kumar Büro Amirliği ekipleri, İstanbul Silivri'de yabancı uyruklu kadınlara zorla fuhuş yaptırıldığı ihbarıyla harekete geçti.
 

'ÇOCUK BAKICILIĞI' VAADİYLE TUZAĞA DÜŞÜRMÜŞLER


8 kişilik bir şebekenin yabancı uyruklu kadınları "çocuk bakıcılığı" vaadiyle iş bulacaklarını söyleyerek Türkiye'ye çağırdığı belirlendi.
 

BASKI VE DAYAKLA FUHUŞ YAPTIRMIŞLAR


Pasaportlarına el koydukları yabancı uyruklu 20 kadının Silivri'deki otellerde baskı ve dayak ile fuhuş yaptırdığı öne sürülen şebekeye operasyon düzenlendi. Yapılan operasyonda 7 erkek ile yabancı uyruklu 20 kadın gözaltına alındı.Asayiş Şube'deki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 5 erkek tutuklanırken, 2 kişi adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
 

20 KADININ HEPSİNDE AIDS ÇIKTI


Zührevi hastalıklar hastanesine sevk edilen 20 kadının ise hepsinde AIDS ve cilt hastalıkları olduğu tespit edildi. Kadınlar sınır dışı edildi.  

DHA

 
Sıradaki haber yükleniyor...