Şimdi de Danimarka: Türkiye'nin AB müzakereleri sonlanmalı

Şimdi de Danimarka: Türkiye'nin AB müzakereleri sonlanmalı

Danimarka'daki iktidar partisi dış politika sözcüsü Jensen yaptığı açıklamada Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne aday ülkeler listesinden çıkarılması gerektiğini savundu. Geçtiğimiz günlerde de Avusturya Dışişleri Bakanı, üyelik müzakerelerini bloke etmekle tehdit etmişti

09 Ağustos 2016, Salı 16:55 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Reuters'ın haberine göre Danimarka'daki iktidar partisi, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın "demokratik olmayan inisiyatifleri" ve idam cezasını geri getirmeye olan desteğinden dolayı Avrupa Birliği'nin Türkiye ile üyelik müzakerelerini sonlandırması gerektiğini öne sürdü.

Liberal Parti Dış Politika Sözcüsü Michael Aastrup Jensen, Reuters'a yaptığı açıklamada, "AB'ye aday bir ülke için gerekli olan minimum kırmızı çizgi aşılmıştır" dedi. Jensen, "Bu, müzakerelerde yalnızca bir duraklamaya değil, doğrudan sonlandırılmasına ve Türkiye'nin aday ülkeler listesinden çıkarılmasına neden olmalıdır" dedi.

Dışişleri Bakanlığı tarafından konu hakkında yazının yazıldığı sırada bir yorum yapılmadı. Geçtiğimiz pazar günü Avusturya Dışişleri Bakanı da Türkiye'nin AB üyelik müzakerelerini bloke etmekle tehdit etmişti.
 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bir kardeşlik öyküsü