Şimdi zaman 5G zamanı!

Şimdi zaman 5G zamanı!

Biz hala 3G derken, bu 2 ülke, CeBIT 2014 açılışında 5G konusunda önemli bir adım attı!

10 Mart 2014, Pazartesi 17:30 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Almanya'da bugün başlayan CEBIT 2014 fuarının açılışında konuşan İngiliz Başbakanı David Cameron, Almanya ile 5G ve Nesnelerin İnterneti konusunda iş birliği içinde olduklarını vurguladı.

Fuarın açılışındaki konuşmasında üç ana meseleye değinen İngiliz Başbakanı, 5G'nin yararlarını anlatırken, tam bir sinema filmini sadece saniyeler içinde indirmek gibi örnekler verirken, Nesnelerin İnterneti konsepti için de, otomobillerin ve akıllı evlerdeki cihazların internete bağlanmasının önemini anlattı. Son olaraksa, Avrupa'daki dijital pazarın büyümesi gerektiğini vurgulayan David Cameron böylece Avrupa'lı komşularımızın önümüzdeki dönemde dijital dünyadaki gündemlerini özetlemiş oldu.

5G konusunda şu anda Çinli ve Koreli firmalar büyük bir yarış içindeler. Çinli Huawei 5G teknolojisinin geliştirilebilmesi için 444 milyon dolarlık fon ayırdı. Kore de 5G teknolojisinin 2017'de denemelere başlayabilecek seviyeye gelmesi için özel çalışmalar yapıyor.

2020 yılında 5G'nin artık tüketicilere ulaşması bekleniyor ve 5G ile teorik olarak saniyede 100 Gb veri aktarımı mümkün olacak. Bu da 4G'den 1000 kat daha hızlı bir internet bağlantısı anlamına geliyor.

Resimlerle: CeBIT 2013'ün en iyileri!

Kaynak: CHIP Online

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER NASA, Mars'ta görüntülenen buzlu kum tepelerinin fotoğraflarını paylaştı