Şimdiden hazırlan: İlk tanışmada sevgilinin ailesinden gelebilecek 5 muhtemel soru

Sevgilinizin ailesiyle tanışmaya giderken ufaktan gerilmeniz normal. Size gelecek soruları tahmin edebiliyor musunuz peki? Evet biraz tahmin yürütebilirsiniz ama cevapları düşünmeye vaktiniz olmamış olabilir. Biz sizin yerinize cevapladık. Bu sayede sevgilinizin ailesinin evinden büyük bir gönül rahatlığıyla çıkacaksınız.

22 Nisan 2021, Perşembe 09:24 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Nasıl tanıştınız?

Nasıl tanıştınız?

Her yerde gururla anlattığın tanışma hikayeniz sevgilinin ailesine garip gelebilir. O nedenle eğer internet ortamında ya da gece kulübü gibi bir ortamda tanışmanız sevgilinin -müstakbel- ailesini rahatsız edecekse hikayenizi birazcık değiştirebilirsiniz. Tabii dürüstçe tüm hikayeyi baştan sona da anlatabilirsiniz. Siz yine de hazırlıklı olun. Sevgilinizin ailesine anlattığı hikayeyi bilin ve ağız birliği yapın. 

Ne iş yapıyorsun?

Ne iş yapıyorsun?

Sevgilinizin ailesiyle ilk tanışma günü ilk sorulan soru hobilerinizin ne olduğu, hangi güncel konu hakkında ne düşündüğünüz, neden onunla olmayı tercih ettiğiniz gibi sorular değil ne iş yapıyorsun sorusu olacaktır. Çünkü toplumun kimliğe bakış açısı kariyerle şekilleniyor. Bu durumda işinizi anlatırken kendinizle gurur duymalısınız. Kendinizi biraz övmeyi ihmal etmeyin.

Ailen ne iş yapıyor?

Ailen ne iş yapıyor?

“Sen kimlerdesin” sorusunun kibar versiyonu olan bu soru siz ve aileniz hakkında daha fazla şey öğrenmek istemesinden kaynaklanabileceği gibi güvensizliği gizleme çabası da olabilir. Bu soruyla ulaşılmak istenen asıl amaç ileride iki aile arasında sorun çıkıp çıkmayacağını kestirmeye çalışmaktır. Çünkü evlilik aynı zamanda ailelerin de birbiriyle evlenmesi anlamına gelir. Bu sorunun cevabı iki ailenin arasındaki ilişkilerin tohumlarının atılmasıdır. Bu yüzden bu soruya dürüst ve açık sözlü olarak cevap vermeli ve iki aile arasında karşılaştırma yapmamalısınız.

Onun en çok hangi özelliğini seviyorsunuz?

Onun en çok hangi özelliğini seviyorsunuz?

Bir ailenin en sevdiği şey aile üyeleri hakkında güzel sözler duymaktır. Dolayısıyla sevgilinin ailesiyle ilk tanışma günü sorulan bu soruya dürüst cevap verip onu her yönüyle sevdiğini onu ve ilişkini sahipleneceğini ifade etmelisin. Müstakbel eşini kaçamak olarak değil ciddi bir ilişki yaşayabileceğin biri olarak gördüğünü anlatmalısın.

 Geleceğe dair neler planlıyorsun?

Geleceğe dair neler planlıyorsun?

Bu soru özel bir soru olduğu için kibarca konuyu değiştirebilirsiniz. Soruya cevap vermeyi tercih ediyorsanız büyükler tarafından olumsuz karşılanmamak için dürüst olmalısınız.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bir erkekte değiştirmeye kalkışmamanız gereken 8 özellik