Simli oje nasıl çıkar?

Simli ojeyi tırnaklara uygulamak kolay, günlerce hiç bozulmadan kullanmak ise muhteşem! Ancak vakit onları tırnaktan çıkarmaya gelince işte orada durum biraz zorlaşıyor! Peki, simli ojeyi çıkartmanın kolay bir yolu yok mu? Tabii ki de var! İşte en pratik yöntem

31 Temmuz 2017, Pazartesi 10:02
A A

Simli ojeyi tırnaklara uygulamak, onu günlerce hatta haftalarca kullanmak kulağa ne kadar güzel geliyor değil mi?  

Özellikle de yaz aylarının enerjisini ışık gibi etrafa saçıyorlarken…  

Ancak konu ne zamanki tırnaklardan bu simli ojeyi çıkarmaya gelse durum orada zorlaşıyor. Çünkü klasik ojelere nazaran simli ojeyi tırnaktan çıkarmak tam bir işkence!

Şimdi sizinle paylaşacağımız simli oje çıkarma yöntemi sayesinde tırnaklarından ojeyi kazımadan, kolaylıkla çıkarabileceksin. 

Simli oje nasıl çıkarılır?

Simli oje nasıl çıkarılır?

Öncelikle şuna bir açıklık getirelim: Simli oje aseton ve pamuk yöntemiyle çıkarılmıyor.  

Pamuk, ojeyi çıkarıyor ama simler tırnağımızdan bir türlü gitmiyor, geriye sadece tırnaklarımızı kazımak kalıyor. Şimdi öğrenceğiniz teknik sayesinde bu kabustan kurtulabilirsiniz. İhtiyacınız olan malzemeler; aseton, pamuk ve aliminyum folyo. BONUS: Bu işlem için normal, yumuşak pamuk kullanmak yerine makyaj pamuğu gibi silindir hale getirilmiş pamukları tercih etmelisin. 

Ojelerini çıkarmak için önce asetonu pamuğuna dök, daha sonra tırnağına sar. Ovalama yapmadan direkt olarak alüminyum folyoyu tırnağının etrafını (pamuğun üzerini) kapla.  

Bütün tırnaklarına aynı işlemi yap ve folyoyla sardıktan sonra 8-10 dakika bekle. Süre bittiğinde folyoları kaldır, iste bu kadar! 

Dikkat: Simli ojeyi sürmeden önce tırnaklarına şeffaf oje sürdüğünde, simlerin tırnağına yapışmasını en başta önleyebilirsin.  

Simli ojeleri nasıl çıkaracağımızı öğrendiğimize göre gelin yaz bitmeden uygulayabileceğimiz en iyi simli tasarımlara birlikte göz gezdirelim... 

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.