Sinan Oğan konuşurken arkasından bir an bile ayrılmadı

Antalya'da konuşan Sinan Oğan, ihraç edildiği partisi MHP'ye, Kerkük konusunda Ankara'da 1 milyon kişinin toplanacağı miting çağrısı yaptı. 'Kerkük Türk'tür, Türk kalacaktır' diyen Oğan 'bunu demek ırkçılıksa ben ırkçıyım' ifadelerini kullandı. Oğan konuşurken sahnede duran ve bir saniye bile arkasından ayrılmayan kişi ise dikkat çekti

01 Nisan 2017, Cumartesi 17:38
A A
Sinan Oğan konuşurken arkasından bir an bile ayrılmadı
Sinan Oğan, Antalya'da CHP'li Muratpaşa Belediyesi'nin Kültür Salonu'nda vatandaşla buluştu. Oğan'ın Yozgat'ta düzenlediği toplantı öncesi arbede çıkmasından dolayı Antalya Emniyet Müdürlüğü sıkı güvenlik önlemi aldı.
 

ARKASINDA DURDU


Oğan'ın konuşma yaptığı salonda ise gençler platformun önünde ve arkasında sıralanarak güvenlik önlemi alırken, yelekli ve deri eldivenli bir kişi Sinan Oğan'ın arkasında durdu, bir taraftarı da şemsiye ile platformda yer aldı. Tamamen dolan salonda CHP'lilerin de olduğu görüldü.


 

REFERANDUM ÇALIŞMASI YAPILACAĞINI SÖYLEDİ


Hükümet yetkililerinin birinden aldığı bilgiye göre Kerkük'te durumun ciddi olduğunu öğrendiğini belirten Sinan Oğan, Kerkük'te referandum çalışması yapılacağını söyledi. Hükümetten bu konuda 'Ey Talabani', 'Ey Barzani' sesi duymadıklarını belirten Sinan Oğan, Kerkük'te Türkçe'nin yasaklandığını söyledi.


 

"KERKÜK TÜRK'TÜR, TÜRK KALACAKTIR"


Sinan Oğan, "Kerkük'ün Kürdistan topraklarına katılması için referandum kararı alınmış. Türkiye var oldukça Türk milleti buna müsaade etmeyecektir. Herkes ayağını denk alsın, Kerkük Türk'tür, Türk kalacaktır. Ben ırkçılık yapıyorum. Türk, Türkmen diyorum, bunu demek ırkçılıksa ben ırkçıyım. Türk demek ne zamandan beri ırkçılık oldu?" dedi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.