Sınav yerleri ne zaman belli olacak? KPSS Önlisans sınav giriş belgesi açıklandı mı?

Sınav yerleri ne zaman belli olacak? KPSS Önlisans sınav giriş belgesi açıklandı mı?

KPSS Önlisans sınav giriş belgesi her an açıklanabilir. Bu nedenle adayların heyecan katsayısı artmış durumda... Peki, KPSS sınav yerleri ne zaman açıklanacak?

25 Ekim 2018, Perşembe 11:43 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

KPSS Önlisans sınav giriş yerleri için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Sınav giriş belgesinin açıklanmasını bekleyenler internette araştırma yaparak ÖSYM'nin konu hakkındaki duyurusuna kilitlenmiş vaziyette... Peki, KPSS Önlisans sınav giriş belgesi ne zaman açıklanır?

KPSS ÖNLİSANS SINAV GİRİŞ BELGESİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

KPSS sınav giriş belgeleriyle alakalı ÖSYM'den net bir duyuru geçilmiş değil. Sosyal medya hesaplarından da bir açıklama yapılmadı. Fakat genellikle sınava 10 gün kala sınav giriş yerleri belli oluyor. Bu nedenle gözler 26 Ekim Cuma gününe çevrildi.

KPSS SONUÇLARI NE ZAMAN?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yayımlanan sınav takvimine göre KPSS önlisans 4 Kasım 2018’de gerçekleştirilecek. ÖSYM sınav sonuçlarını ise 29 Kasım 2018’de adayların erişimine açacak. 

DHBT NE ZAMAN?

Kamu kurum ve kuruluşlarının bazı kadro ve pozisyonlarına, “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik” hükümleri uyarınca ÖSYM tarafından yerleştirme yapılıyor. ÖSYM, her yılın ilk ayların tüm bu yılın takvimini açıklıyor. 2018 takvimine göre, bu yılki son sınav din hizmetleri sınıfında görev alacak memur adayları ilgilendiren Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT). 9-17 Ekim tarihleri arasında başvuruları tamamlanan DHBT 12 Aralık'ta gerçekleştirilecek. 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Türkiye'ye hava yoluyla seyahat edeceklerin PCR testi ibraz etme zorunlulukları uzatıldı