Sınava girmeden üniversiteli olabilecekler!

Sınava girmeden üniversiteli olabilecekler!

15 Temmuz 2010, Perşembe 12:07
A A

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Vakfı ortaklığıyla kurulması planlanan fen lisesinde, son sınıf öğrencilerine eşine az rastlanan bir avantaj sunulacak.

Başarılı öğrencileri İYTE’ye kazandırmayı amaçlayan lisede son sınıf öğrencileri, üniversite birinci sınıftan da ders alarak sınava girmeden üniversiteye adım atmış olacak.

İYTE Rektörü Prof. Dr. Zafer İlken, lisans üstü eğitime verdiği ağırlık ve teknik olanaklar açısından diğer üniversitelerden ayrılan enstitünün Ege Bölgesi’nin ileri teknoloji merkezi haline geldiğini ifade etti.

İYTE’nin olanaklarını diğer üniversiteler ve araştırma kurumlarına da açtığını, ayrıca yürütülen bir çok projeyle İzmir’e ve kampüsün bulunduğu bölgeye fayda sağlamak istediklerini kaydeden İlken, gelecek dönemde dikkati çekici yatırımlara başlayacaklarını söyledi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.