Sincap arabanın kaputuna yuva yaptı

Bir haftadır arabalarını çalıştırmayan komşularının yanlarına giden kadın, ilginç bir gerçekle karşılaştı. Kaputu kaldıran kadın, yaprak ve dallardan yapılmış bir sincap yuvası gördü. Üstelik içinde sincap yavruları da vardı.

29 Nisan 2020, Çarşamba 17:03 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Bir kuş bilimci olan Dr. Katie LaBarbera komşularının konuşmalarına kulak misafiri oldu. Komşuları arabanın çalışmadığından yakınıyordu. 1 haftadır arabalarını çalıştırmayan komşularının yanlarına giden Katie, kaputa baktığında dallar ve yapraklar gördü. Komşuları bunların nerden geldiğini düşünemiyordu ama Katie bu çalıların arabanın kaputuna nasıl sokulduğunu çok iyi biliyordu.


Otları biraz kaldıran Katie henüz yeni doğmuş minik sincaplar ile karşılaştı. Anneleri vücudunda tüyleri dökülmüş bir bölge bulunan sincaptı. Sincapları görünce şok olan komşular çalı ve dalların arabayı neden çalıştırmadığını bir türlü anlamadı. Katie onları sincapların yuvalarını çok köklü yaptıklarını muhtemelen aracın çok daha geniş bir bölgesinde dallar ve çalılar olduğunu belirtti.


Katie sincapların orada olmasından çok memnun olmayan komşuları ve sincapların büyüdüğünde motora sıkışma ihtimali nedeniyle onlara bir yuva hazırlıyıp yavruları oraya koydu. Tabi ki anne sincap da ordaydı. Neyse ki anne sincabın yedek bir yuvası vardı. Sincaplar kuşlara ve dışardı gelecek tehlikelere karşı her zaman yedek yuva yaparlar. Yavrularını yedek yuvaya taşıyan sincap Katie tarafından sürekli takip edildi. Katie yavruların büyümesine şahitlik etti.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Salgın sonrası evcil hayvanlarda yalnızlık kaygısı olacak