Sinemanın en ikonik 10 stili

Hiç çocukken izlediğiniz bir filmi unutamadığınız oldu mu?. Sinemada öyle ikonik görünümler vardır ki üzerinden yıllar geçse dahi aklımızdan çıkmaz. Bazen bir kirpik, bir saç modeli, bir elbise... Belki de moda anlayışınızı şekillendirir. O akıldan çıkmayan stilleri hatırlamak istiyorsanız buyrun sizi şöyle alalım!

30 Temmuz 2020, Perşembe 12:09 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Audrey Hepburn - Breakfast at Tiffany's

Audrey Hepburn - Breakfast at Tiffany's

Belirgin kaşları, prenses topuzu ve yüzünü çerçeveleyen bebek kahkülleriyle Audrey Hepburn, Breakfast at Tiffany's de zamansız bir güzellik sergiliyor.

Bo Derek - Ten

Bo Derek - Ten

Bo Derek seksapel dozu yüksek tavrıyla bu görünümü başarıyla taşıyor. Geleneksel Cornrows örgüler olarak adlandırılan bu modeli Kim Kardashian da denemiş ve siyahi kültürün önemli bir parçası olan bu saç şekline Bo-Derek örgüleri diyerek sosyal medyada bir tartışma yaratmıştı.

Sienna Miller - Alfie

Sienna Miller - Alfie

Küllü sarı, umursamazca toplanmış saçlar, perde perçemler ve yoğun dumanlı göz makyajıyla Nikki, güçlü ve aykırı bir güzellik imajı çiziyor.

Angelina Jolie - Maleficent

Angelina Jolie - Maleficent

Karakterin yaydığı dominant enerjiyi ikiye katlamak için güçlü bir kontür ve kırmızı dudakların yanında Angelina'ya uygulanan elmacık kemiği protezleri de bu ikonik makyajın önemli bir parçası.

Meryl Streep - Devil Wears Prada

Meryl Streep - Devil Wears Prada

Ekranın en ikonik ve güçlü karakterlerinden birine hayat veren Meryl Streep'in Devil Wears Prada filminde kullandığı soğuk beyaz renkli bu saç modeli Miranda Priestly'nin imza saç modeli.

Gwyneth Paltrow - The Tenenbaums

Gwyneth Paltrow - The Tenenbaums

Jet kesim lob saçlar, moda haftalarının gözde makyajı siyah bakışlar ve tabi ki olmazsa olmaz saç klipsi. 

Julia Roberts - Pretty Woman

Julia Roberts - Pretty Woman

Pretty Woman filminde Vivian karakterinin sofistike ve elegant tarzının ortaya çıktığı bu yoğun kırmızı görünümle Julia Roberts, beyaz perdenin unutulmayan güzellik görünümlerinden birini sergiliyor.


Elizabeth Taylor - Cleopatra

Elizabeth Taylor - Cleopatra

Menekşe gözleri, seksapel dozu yüksek stili ve eşsiz güzelliğiyle akıllara kazınan Elizabeth Taylor'ın Cleopatra'yı canlandırdığı filmin her karesi, makyaj ve saç detaylarıyla kült güzellik görünümlerine imza atıyor.


Jennifer Lawrence - American Hustle

Jennifer Lawrence - American Hustle

70'lere saygı duruşunda bulunan birçok güzellik görünümüne imza atan American Hustle filminin unutulmazları arasında Jennifer Lawrence'ın hacimli buklelerle uyguladığı dağınık topuzu yer alıyor.

Natalie Portman - Black Swan

Natalie Portman - Black Swan

İçindeki siyah kuğuyu ortaya çıkararak sahnede devleşen Nina'yı canlandıran Natalie Portman'ın bu ikonik makyajı, güzel yıldızın Black Swan filminde sergilediği üstün bale yeteneği kadar ses getirmişti.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bayram tatilinde bir oturuşta bitecek 10 mini dizi