Sınıfta arkadaşını öldüren ve intihara kalkışan lise öğrencisi de hayatını kaybetti

Sınıfta arkadaşını öldüren ve intihara kalkışan lise öğrencisi de hayatını kaybetti

Bursa Osmangazi'de Hürriyet Anadolu Lisesi´nde dün 10´uncu sınıf öğrencisi arkadaşı 16 yaşındaki Nilüfer Acar´ı sınıf içinde tabancayla başından vurduktan sonra aynı silahla intihara kalkışan Hasan Can´ın beyin ölümü gerçekleşti
 

06 Mayıs 2017, Cumartesi 17:41 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Bursa'da dün eğitim camiasını üzüntüye boğan olay, kentin gözde okullarından Hürriyet Anadolu Lisesi'nde meydana geldi.


BAŞINDAN VURDU


Sabah okula arkadaşı Nilüfer Acar ile gelen Hasan Can, ilk dersleri boş olduğu için kimsenin bulunmadığı üçüncü kattaki sınıfına çıktı. İddiaya göre, yanındaki başka bir öğrenciyi dışarıya çıkardıktan sonra, babasına ait ruhsatsız tabancayla Nilüfer Acar'ın başına ateş etti, ardından namluyu kendi başına doğrultarak tetiği çekti.
 

VASİYETİ ÜZERİNE ORGANLARI BAĞIŞLANDI


Olaydan sonra kaldırıldığı Çekirge Devlet Hastanesi Acil Servisi´nde duran kalbi çalıştırıldıktan sonra yoğun bakım ünitesinde tedavisi devam eden Hasan Can´ın beyin ölümü gerçekleşince ailesi de çocuğun vasiyeti üzerine tüm organlarının bağışlanmasını kabul etti.
 

İŞLEMLER TAMAMLANINCA OPERASYONA BAŞLANACAK


Bu gelişme üzerine Sağlık Bakanlığı tarafından organ nakli sırası bekleyenler arasında eşleştirmelerin devam ettiği, bu işlemin tamamlanmasının ardından operasyona başlanacağı bildirildi.
 

"BARİ ÖLÜNCE BİR İŞE YARARIM" DEMİŞTİ


Hasan Can, arkadaşını vurmadan önce WhatsApp grubunda yazdığı mesajda, "Pazartesi 3- 5 çiçek koyarsınız sıraya sonra unutun bitsin gitsin. İşte bana kalsa o çiçekleri de koymayın. Organım oyum buyum neyim varsa sağa sola dağıtın bağışlayın. Yaşarken bir işe yaramadım, bari ölünce bir işe yararım" demişti.
 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 81 ile gönderildi! Eylüle kadar geçerli sayılacak