Sion Başkanı Constantin: Futbola tsunami geliyor tsunami!

İsviçre'nin köklü kulüplerinden Sion'un çılgın başjanı Christian Constantin, futbolun geleceği hakkında karamsar açıklamalar yaptı. Barcelona'nın bile batık olduğunu iddia eden Constantin, dünya futbolunun kaosa sürüklendiğini öne sürdü.

01 Nisan 2021, Perşembe 09:56 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Koronavirüs salgınıyla beraber dönülemez bir yola girildiğini söyleyen Constantin, futbol ekonomisinin artık düzelemeyecek bir noktaya geldiğini iddia etti.

Sion Başkanı, "Barcelona'nın bile 1 milyar euro borcu var. Tsunami geliyor, kimse farkında değil. Artık yapabileceğimiz bir şey yok. Futbol batıyor, herkes bir çözümü varmış gibi yapıyor" dedi.

Akıl sır ermeyen işleriyle ünlü olan Constantin, 2003 yılından beri Sion'un sahibi. Daha önce birçok ilginç işe imza atarak adını duyuran Başkanın vukuatlarından bazıları şöyle:

2017 yılında televizyon yorumcusu Rolf Fringer'e saldırdı. Fringer'ın kendisi hakkında olumsuz sözler söylemesine sinirlenen Constantin, "Hafta başında beni eleştirdi, bana kötü davrandı. Onu yakaladım ve tekmeledim. Bu işi hallettim" dedi.

Constantin, Salih Uçan'ın da Sion günlerine dair anılarında bahsettiği üzere kötü performans gösteren takımını komando kampına gönderdi. 2017-2018 sezonunun ilk yarısını kötü bir yerde bitiren takım, devre arası kampını gerçekten de dağdaki bir komando kampında yaptı.

Sion, birçok kulüp gibi pandemi döneminde oyuncularından indirim talep etti. Kabul etmeyenlere karşı ise Başkanı Christian Constantin'in tavrı çok netti. İndirimi kabul etmeyen 9 futbolcunun sözleşmesini bir hamlede feshetti.

Bu sezon takımın kötü gidişatı nedeniyle teknik direktör Fabio Grosso'yu kovan Constantin, yeni hocayı belirleyecek diye bekleniyordu. Ancak Constantin çözümü farklı şekilde buldu ve bizzat sahaya indir. 5 maçlık mağlubiyet serisinin ardından Constantin'in sahaya indiği ilk maçta Sion, 3-0 kazandı.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Moussa Marega Fenerbahçe ile anlaşmaya yakın