Sipariş verdikten sonra büyük şok yaşatan restoran

Bugüne kadar hiç verdiğiniz siparişin dışında bambaşka bir yemekle karşılaştığınız oldu mu? Bu restoran tam da bunu yapıyor ama tek bir neden yüzünden….  

15 Haziran 2017, Perşembe 09:47 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Dışarıda yemek yediğinizde yaşanabilecek en sinir bozucu şeylerden biri, siparişinizi verdiğiniz yemek tabağı yerine başka bir şeyin önünüze getirilmesi. Yanlışlık bir yana, hem zaman kaybı hem açlık durumunuz açısından bazen bu bir soruna dönüşebilir. Japonya’nın Tokyo şehrindeki bir lokanta iki gün boyunca tam olarak böyle bir şey yaptı, hem de bilerek…  

“The Restaurant of Many Orders” kitabından esinlenerek sürpriz bir şekilde Tokyo’nun Toyosu bölgesinde açılan restoran; geçtiğimiz günlerde, ilginç bir girişime imza attı.  

Bu ilginç girişime imza atan restoran, yaşlı Alzheimer hastalarını garson olarak çalıştırıyor.  

Restoran insanlara doğru siparişlerini sunmamayı deniyor. Deniyor, yani bilerek. Tabii ki buradaki amaç sanıldığı kadar saçma değil; amaç bu hastaların çektiği sıkıntıyı anlamak ve bu bilinçle oraya giderek topluma kazanımlarını sağlamak.  

Yanlış yemek tabağı önünüze geldiğinde sinirlenebilir, anlam veremeyebilirsiniz belki ama onların içinde bulunduğu bu durumu düşünerek farkındalığa varabilirsiniz.  

Bu farklı girişimden haberdar olan ünlü Japon yemek bloggerı Mizuho Kudo da restoranı ziyaret etti. Mizuho restoranda çok eğlendiğini yazdı.  

Pizza söylediği halde Mizuho’nun önüne Gyoza hamur tatlısı gelmiş.  

Ünlü yemek bloggerı restoranla ilgili yazısında garsonların güleç, kibar ve sürekli eğlenen insanlar olduğundan bahsetti.  

Başlarda neler olduğunu anlamayan fakat sonrasında oldukça dikkat çeken bu çalışmaya ev sahipliği yapan sosyal sorumluluk sahibi restoran Eylül ayında “Dünya Alzeihmer Günü”nde de benzer bir etkinlik yapacağını duyurdu.

Sosyal sorumluluğa dikkat çeken “Yanlış Siparişler Restoran”ını bu farkındalık yaratan ilginç çalışmaları için tebrik ediyoruz.  

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Tarla değil, adeta fotoğraf stüdyosu