Sıra dışı kadın Harnaam Kaur'dan kritik açıklama

Harnaam Kaur, İngiltere'de başlayan "The House of Extraordinary People" isimli yarışmanın kadrosunda yer alıyor. Kaur, yarışmaya katıldıktan sonra başına gelenlerle ilgili önemli bir açıklamada bulundu.

19 Mart 2019, Salı 14:29 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

27 yaşındaki Harnaam Kaur'un 16 yaşından beri yüzünde ve vücudunda aşırı derecede kıl çıkmaya başlamış. Harnaam Kaur, tıraş olmayı reddetmiş ve topluma kendisini bu şekilde kabul ettirmeye çalışmış.

Harnaam Kaur 'polikistikover sendromu'na yakalanmış ve bu nedenle vücudundaki kıllanma bir hayli fazla. Harnaam, güzel giyinmeyi, makyaj yapmayı seven bir genç kız. Sakallarını kesmeyi ise düşünmüyor.

Harnaam, insanların alaycı bakışlarına aldırmadan etek giymeye devam ediyor ve kendisini dış görünüşünden dolayı yargılayanlara meydan okuyor.

Genç kadın önceleri tıraş oluyor, ağda ile yüzündeki ve vücudundaki kılları alıyordu. Hatta epilasyon bile yaptırdı. Ancak sonra sakal ve bıyıklarını kesmemeye karar verdi.

Harnaam, Sihizm dinine mensup biri ve Sihizm, saç kesmeyi yasaklaıyor. Bundan dolayı Harnaam da bu radikal kararı aldı. Ancak Harnaam, sakal ve bıyıklarını uzatma kararının sadece diniyle bağlantılı olmadığını da bildirdi. Onun için başka bir etken daha vardı: Duruş sergilemek!

"Önceleri sakal ve bıyıklarımı kesmeme nedenim dinimin gereklilikleri sebebiyle oldu ama yıllar içinde daha kişisel bir duruşla ve düşünceyle kesmeme kararımda daha da emin hale geldim" diyor genç kadın...

Harnaam Kaur, İngiltere'de başlayan "The House of Extraordinary People" isimli yarışmanın kadrosunda yer almaya başladı. Program farklı özelliklere sahip, dış görünüşleri farklı kişilere ev sahipliği yapıyor.


Harnaam Kaur, yarışmaya katıldıktan sonra ölüm tehditleri aldığını söyledi.

Sihizm, Hindistan coğrafyasında yaşayan onlarca dinden biri. Sihizm'in kurucusu 15 ve 16'ncı yüzyıllar arasında Pakistan'ın Lahor kenti yakınlarında yaşamış Guru Nanak Dev adlı bir din adamı.


Kutsal kitaplarının adı Guru Granth Sahib. Sihizm'e inanana Sih denir. Sih, talebe, öğrenci anlamındadır. Günümüzde Sihizm'e inanan 25 milyon civarı Sih yaşıyor.

Sihler saçlarını kesmez; makas ve jilet kullanmak günahtır. Günah olduğu için, Sih erkeklerinin hepsi uzun saçlıdır. Saçlarını başlarında topak şeklinde toplayıp ince bir örtüyle örterler.

Kadınlar zaten genelde uzun saçlı oldukları için Sih kadınlarının diğer Hint kadınlardan pek fark yoktur

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kuzey Kore tarafından inşa edilen yeni nükleer tesis uydudan görüntülendi