Siri, iOS 11’de kullanıcı davranışlarını öğrenebilir

Son çıkan iddialara göre Apple’ın tanıtacağı iOS 11 ile birlikte Siri’de büyük değişiklikler olacak. Siri, iOS 11’de kullanıcı davranışlarını öğrenebilir

31 Mart 2017, Cuma 19:58
A A
Siri, iOS 11’de kullanıcı davranışlarını öğrenebilir
Haziran ayında gerçekleşecek olan WWDC 2017 Apple Dünya Geliştiriciler Konferansı’nda Apple’ın yeni mobil işletim sistemi iOS 11‘i tanıtması bekleniyor. İşletim sisteminin firmanın yeni iPhone’larına da geleceği biliniyor. Bu güncellemede sanal asistan Siri’ye yönelik büyük değişikliklerin yapılması öngörülüyor.

iOS 11′deki Siri’nin kullanıcı davranışlarını ölçümleyerek, nasıl kullanıldığına bağlı olarak kullanıcı davranışlarını öğrenebileceği iddia ediliyor. Hatta davranışlarınızdan bazılarını tahmin bile edebileceği iddialar arasında. Siri’nin iMessage ile entegre olacağı ve iCloud ile senkronize olacağı da belirtildi. Buradaki kişisel bilgiler, Siri’nin kullanıcıyı öğrenmesinde rol oynayacaktır.

Bu iddiaların doğru olup olmadığını henüz bilinmiyor olsa da Apple’ın geçmişte benzer özelliklere sahip patentler aldığına dikkat çekiliyor. Siri’nin gelişimi hakkında en sağlıklı bilgiyi firmanın yaptığı açıklamalar ile öğreneceğiz gibi görünüyor. Bunun için de WWDC 2017‘yi beklemek gerekiyor.

Dünyanın her alanında rekabet olduğu gibi firmaların teknolojilerinde bile rekabet var. Google’nin Google Asistan‘ı ve Amazon’un Alexa’sı sanal asistanlık konusunda oldukça iyi gidiyor. Sasi ile bu rekabette geri kalmak istemeyeceği ve yeni özelliklerini duyuracağı tahmin ediliyor.

Valkyria Revolution, Haziran ayında geliyor

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.