Şırnak'ta husumetli aileler çatıştı: 3 ölü

Şırnak'ta husumetli aileler çatıştı: 3 ölü

İdil İlçesi'ne bağlı Yağmurca Köyü'nde, aralarında arazi anlaşmazlığı nedeniyle husumet bulunan 2 aile arasında çıkan silahlı çatışmada 3 kişi öldü, aralarında kadın ve çocukların da olduğu yaklaşık 10 kişi de yaralandı.

28 Mart 2015, Cumartesi 18:16 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Şırnak'ın Yağmurca Köyü’nde aralarında arazi anlaşmazlığı nedeniyle husumet bulunan 2 aile fertleri arasında bugün saat 15.30’da tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine her iki aile fertleri arasında çatışma çıktı.

3 KİŞİ ÖLDÜ, KADIN ÇOCUK 10 KİŞİ DE YARALANDI

Tabancanın yanında otomatik tüfeklerin de kullanıldığı çatışmada kimlikleri henüz öğrenilemeyen 3 kişi öldü, aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu yaklaşık 10 kişi de yaralandı. Yaralıların durumunun da ağır olduğu belirtilirken, Mardin’in Midyat ve Nusaybin ile Şırnak’ın İdil, Cizre ve Silopi İlçeleri’nden destek için ambulans çağırıldı.

ASKER GİRİŞİ ÇIKIŞLARI KAPATTI

Yaralılar, Cizre ve İdil’deki hastanelerde tedavi altına alındı. Olayın duyulmasının ardından jandarma ekipleri Yağmurca Köyü’ne sevkedildi. Olay yerine gelen ve aralarında jandarma komandoların da bulunduğu askerler köyde yoğun güvenlik önlemi aldı. Giriş çıkışlara izin verilmezken, güvenlik güçleri olayın büyümemesi için köy çevresinde ve köydeki her evin önünde beklemeye başladı. Olayla ilgili başlatılan soruşturma devam ediyor.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Ailesine attığı mesajdan sonra ortadan kayboldu! Her yerde aranıyor