Sırt yağlarını yakan 5 yiyecek

Her ne kadar göbek yağları en şikayetçi olduğumuz şey olsa da kimileri için inatçı sırt yağlarından kurtulmak zordur. Sırt yağlarından kurtulabilmek için egzersizin yanı sıra bazı yiyecekleri de tüketmek gerekiyor. İşte sırt yağlarını yakmanıza yardımcı olabilecek 5 yiyecek...

09 Ekim 2021, Cumartesi 16:51 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Sırt yağları, sırt kaslarına yapışan ve belin üzerindeki kıvrımda oluşan yağ tabakasıdır. En az göbek yağları kadar yakılması zor olan bir bölgedir. Eatthis.com'a konuşan kişisel antrenör Mike Duffy, doğru antenmanların sırt yağlarını yakmada etkili olduğunu söylüyor.

Antrenmanlarınıza bazı hedeflenmiş kuvvet egzersizleri, diyetinize yağ yakan yiyecekler eklemek ve yaşam tarzınızı değiştirmek, sırt yağlarınızı eritmenin en etkili yolu olacaktır. İşte sırt yağlarını yakmanıza yardımcı olabilecek 5 yiyecek...

BİR FİNCAN YEŞİL ÇAY İÇİN

BİR FİNCAN YEŞİL ÇAY İÇİN

Yeşil çayın yağ yakıcı etkilerini duymuş olabilirsiniz. Ancak, çok daha güçlü kuzeni matcha çayına da bir şans verebilirsiniz.

New York merkezli kayıtlı diyetisyen Kristen Carlucci, matcha çayının yeşil çaydan daha fazla açlığı gideren hormon seviyesini yükselten antioksidan içerdiğini söylüyor.

Carlucci, "Yapılan bir araştırma, egzersizden sonra bu çaylardan içmenin yağ yakımını yüzde 25'e kadar artırabileceğini buldu. " diyor.

Bu haber ilginizi çekebilir: 1 haftada kilo verdiren en etkili detoks içecekleri

TATLI PATATES YİYİN

TATLI PATATES YİYİN

Karbonhidrat tüketmeden duramayan biriyseniz bile sırt yağlarınızdan kurtulabilirsiniz. Tatlı patates, yavaş sindirilir ve diğer karbonhidratlardan daha uzun süre sizi tok tutabilir. Ayrıca enerjik hissetmenizi de sağlayabilir. İçindeki doyurucu lif ve karotenoidler, kan şekeri seviyelerinizi düzenleyen ve kalorinin yağa dönüşmesini engelleyen antioksidan ve insülin direnci ile yüklüdür.

SU İÇİN

SU İÇİN

Beyindeki açlık ve susuzluk sinyallerinin yayıldığı bölge aynıdır. Bazen acıktığımızı sansak da aslında susamış olabiliriz. Günde 8 ila 10 bardak arasında su tüketmek önerilen miktardır. Su içmeyi unutuyorsanız, turunçgillerden birkaç dilim suyun içine katabilirsiniz. Böylece su içerken vücudunuzdaki toksinleri atan ve yağ yakan detoks da yapmış olursunuz.

INFLAMASYONLA SAVAŞIN

INFLAMASYONLA SAVAŞIN

Vücudunuzda iltihaplanma olduğunda, sırt yağlarınızı eritmek daha zordur. Rafine unlar, yapay tatlandırıcılar ve işlenmiş etler gibi gıdaların tümü, kronik iltihaplanmanın gelişmesine yol açabilir. Bu durum ayrıca uyuşukluk ve sindirim sorunlarına da neden olur.

İltihaplı gıdalardan kaçının ve diyetinize bitter çikolata ve orman meyveleri ekleyin. Yaban mersini, ahududu ve çilek flavonoid adı verilen iltihapla savaşan antioksidan kaynağıdır.

BOL LİF TÜKETİN

BOL LİF TÜKETİN

Lif sizi daha uzun süre tok tutar. Bu nedenle makrobesin olan lifi bolca tüketmek, sırtınızdaki yağların yakımına katkı sağlayacaktır. Oligofruktoz içeren bazı prebiyotik gıdalar da sırt yağlarını eritmede iyidir.

Oligofruktoz, açlığı kontrol eden bir hormon olan ghrelin düzeylerini artırabilen bir lif türüdür. Diğer güçlü lif kaynakları ise şöyle:

  • Soğan
  • Pırasa
  • Çavdar
  • Arpa
  • Yer elması

Bu haber ilginizi çekebilir: Yulaftan daha fazla lif içeren 14 besin

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Verilen kiloyu sabit tutmanın altın kuralları