Şişkinlik şikayetiyle gittiği hastanede hayatının şokunu yaşadı!

Şişkinlik şikayetiyle gittiği hastanede hayatının şokunu yaşadı!

Trabzon’da şişkinlik ve gaz şikayetiyle gittiği hastanede 52 yaşındaki Sebahattin H.’nin karnından, ameliyatla 21 kilo ağırlığında tümör çıkarıldı.

10 Mart 2021, Çarşamba 15:16 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Kentte geçen hafta karnındaki şişlik ve gaz şikayeti için Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne gelen Sebahattin H., tedaviye alındı. Genel Cerrahi Polikliniği’nde yapılan tetkikler sonrasında hastanın karnında kitle tespit edilince ameliyata alındı. Yapılan başarılı ameliyatla hastanın karnının sağ kısmından 21 kilo ağırlığında tümör çıkarıldı. Ameliyat sonrası yoğun bakımda gözetim altına tutulan ve daha sonra servise alınan Sebahattin H.’nin genel sağlık durumun iyi olduğu belirtildi.

‘AMELİYATTA EKİP MUHTEŞEMDİ'

Cerrahi operasyonu gerçekleştiren ekipten Op. Dr. İsmet Çelik, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, hastanın sağlık durumun iyi olduğunu duyurdu. Paylaşımında ekibini kutlayan Çelik, "Karında şişlik ve gaz şikâyeti ile bize müracaat eden hastamızda yapılan tetkikler sonucunda 40x45 cm'lik sağ karın bölgesini tamamen dolduran ana damarları ve üreteri içine alan dev bir tümör görüldü. Gerekli hazırlıklar yapıldıktan sonra bugün ameliyatını gerçekleştirdik. Çıkarılan tümör 21 kg olarak ölçüldü. Hastamız post op yakın takip için yoğun bakıma alındı. Bu zorlu ameliyatta ekip muhteşemdi. Ellerinize kollarınıza yüreğinize sağlık" ifadelerini kullandı.

Fatih TURAN/DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Çorum'da 3 bin 500 yıllık Hitit mührü bulundu