Sıtkı Ayan kimdir? Kılıçdaroğlu'nun Sıtkı Ayan iddiaları

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Sıtkı Ayan dedi herkes aynı soruyu sordu? Kim bu Sıtkı Ayan, Sıtkı Ayan nereli? Hangi iş kolunda çalışıyor? İşte tüm detaylar....

28 Kasım 2017, Salı 14:22
A A
Kılıçdaroğlu, Sıtkı Ayan dedi, herkes arama motorlarına Sıtkı Ayan ismini yazmaya başladı. Türkiye bugün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun grup toplantısındaki konuşmasına kilitlendi. CHP lideri daha önce Cumhurbaşkanı Erdoğan ve bazı yakınlarıyla ilgili iddialarda bulunmuştu. Erdoğan, 'ispat etmezsen istifa edecek misin' diye sormuştu. Bugün parti gurubunda kürsüye çıkan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bazı isimler verdi.

Bu isimlerden birisi de Sıtkı (Sıtkı) Ayan'dı. CHP Genel Başkanının grup toplantısında yaptığı açıklama yurt dışına gönderilen paraların bir ada ülkesinde Sıdkı Ayan'ın yönetim kurulu başkanı olduğu şirkete aktarıldığını iddia etti. Ardından bu para transferlerinin dekontlarını gösterdi.

İşte Kemal Kılıçdaroğlu'nun Sıtkı Ayan iddiaları:


 

SITKI AYAN KİM? NEREDE YAŞANIYOR?


CHP Grup Toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, çok konuşulacak belgeleri açıkladı. Belgelerde bir ada ülkesinde şirket kurulduğu ve yönetim kurulu başkanının Sıtkı Ayan olduğu belirtildi.

Sıtkı Ayan ismi 17 Aralık operasyonları döneminde yine gündeme gelmişti. Sıtkı Ayan, İran doğalgazını Almanya’ya taşıyacak bir petrol boru hattı inşa edeceğini duyuran işadamıydı.
Sıdkı Ayan İstanbul'da yaşamaktadır.


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu belgeleri açıkladı

UGANDA, HAZAR BÖLGESİ, SUDAN...


İşadamı Sıtkı Ayan’ın son yıllarda gündeme geldiği yatırımlar arasında Uganda’da 300 milyon dolarlık tarım projesi ve Gent Elektrik ile İran’dan elektrik ithalatı gibi uluslararası projeler bulunuyor. Sıtkı Ayan’ın, Hazar Bölgesi ve Sudan’da petrol ve doğalgaz sahalarıyla ilgili yatırımları da bulunuyor.


İLAHİYAT OKUDU PETROL İŞİNE GİRDİ


Sivas’ın Gölova beldesinde doğup büyüyen Sıtkı Ayan, İstanbul İmam Hatip Lisesi ve Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesini bitirdi. Mesleğini icra yerine petrol işine girdi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.