Şivan konserinde siyaset locası

Yaşamını yurt dışında sürdüren Kürt sanatçı Şivan Perver'in Avusturya'nın başkenti Viyana'da verdiği konsere Kürt siyasetçiler akın etti

01 Şubat 2010, Pazartesi 05:00
A A
Şivan konserinde siyaset locası

Avusturya Cumhurbaşkanı Heinz Fischer’in katılıp bir de konuşma yaptığı konseri Kuzey Irak’taki Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesut Barzani’nin yanı sıra, AK Parti milletvekilleri Dengir Mir Mehmet Fırat ve Gülşen Orhan, BDP Milletvekili Sırrı Sakık ile milletvekillikleri düşürülen eski DTP’li Ahmet Türk ve Aysel Tuğluk da izledi. Barzani, konser salonuna kapatılan DTP’nin eski milletvekilleri ile birlikte geldi.

‘TÜRKİYE BENİ KALDIRAMAZ’

Şivan Perver’in, 100 kişilik “Asamble Wien Klang Orkestrası” ile birlikte verdiği konser 3.5 saat sürdü. Şivan Perver, konserden sonra yaptığı açıklamada, “Konserimin Demokratik Açılım’a katkı sunmasını ümit ediyorum. En büyük hayalim ülkeme dönmek, halkımla birlikte olmaktır. Ancak şu anki Türkiye’nin beni kaldırması mümkün değil” dedi.

AK Parti Adana Milletvekili Dengir Mir Fırat da “Ziyaretim tamamen kişisel. İnşallah Şivan’ı Türkiye’de de dinleme imkanına sahip oluruz. Bildiğim kadarıyla yasal bir engeli yok” diye konuştu

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.