Sivas Belediyesi'nden personele 400 lira zam

Sivas Belediyesi'nden personele 400 lira zam

Sivas Belediyesi ve Hizmet-İş Sendikası arasında belediye işçilerini kapsayan 2 yıllık toplu iş sözleşmesi imzalandı. İmzalanan sözleşmeye göre belediye personeli ilk yıl maaşlarına 400 liraya yakın zam alacak

03 Nisan 2018, Salı 16:49 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Sivas Belediyesi Başkanlık makamında düzenlenen imza törenine Belediye Başkanı Sami Aydın’ın yanı sıra Hizmet-İş Sendikası Sivas Şube Başkanı Nihat Şimşek, Belediye Başkan Yardımcıları ve bazı birim müdürleriyle sendika yetkilileri katıldı.

İmza öncesinde konuşan Sendika Başkanı Nihat Şimşek, "Yaptığımız görüşmeler neticesinde iki yıllık sözleşme üzerinde anlaşmaya vardık. İlk yıl yüzde 6+6, ikinci yıl da yüzde 7+7 olarak belirledik. Bu zamlar bütün sosyal haklar v yevmiyelere gelmiştir. Yıl bazında ilk sene için ortalama 400 lira civarında bir artış olacak. İkinci sene için biraz daha fazla olacak.  Belediye Başkanımıza ve komisyon üyelerimize çok teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

'ADALETLİ VE MAKUL BİR SÖZLEŞMEDE UZLAŞMA SAĞLANDI'

"Hem belediye hem de işçi kardeşlerimizin durumunu göz önüne alarak adaletli ve makul bir sözleşme üzerinde uzlaşma sağladı" diyen Başkan Sami Aydın ise, "Biz ilk göreve geldiğimiz zaman başarılı olabilmemiz için çalışanlarımızın mutlu olması gerektiğini söyledik. Bu yüzden maaşlarının zamanında ödenmesi, özlük haklarının karşılanması ve belediyenin artık kurumsal bir yapıya kavuşması gerektiğini ifade ettik. " ifadelerini kullandı.

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kredi kararı! Düşük faizli...