Sivas’ta tepki çeken kaldırım taşı kaldırıldı

Sivas’ta tepki çeken kaldırım taşı kaldırıldı

Sivas'ta kaldırım yenileme çalışmaları sırasında kaldırıma yerleştirilen Selçuklu Devleti’nin sembolü ’Çift başlı kartal’ oymalı taşlar tepki üzerine kaldırıldı

16 Haziran 2017, Cuma 17:03 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Sivas Belediyesi tarafından kentte İnönü Bulvarı üzerinde kaldırım yenileme çalışması başlatıldı.

Yenileme çalışmaları kapsamında Selçuklu Devleti’nin sembolü olan Çift Başlı Kartal oymalı kaldırım taşları, Selçuklu eserleri Çifte Minare ve Şifahiye Medresesi’nin bulunduğu bölgedeki kaldırımlara 3 metre aralıklarla yerleştirildi.

Çalışmalar sırasında vatandaşlar Selçuklu Devleti’nin sembolü olan çift başlı kartal oymalı kaldırım taşlarına tepki gösterdi.

Taşların konulması halinde bu taşların üzerine basılacağını söyleyen vatandaşlar, durumdan rahatsız oldu. Tepki üzerine belediye ekipleri kaldırım taşlarını kullanıma açılmadan kaldırdı. Çift başlı kartal motifli kaldırım taşları için ayrılan alana başka taşların döşeneceği öğrenildi.


 

"DENEME AMAÇLI KOYDUK"


Sivas Belediyesi Fen İşleri Müdürü Özel Açık kaldırım taşlarının Ankara’dan getirildiğini belirterek, "Biz bu taşları kentteki bazı duvarlara koyacağız. Biz sadece nasıl göründüğüne baktık. Deneme amaçlı kaldırıma konuldu. Herhangi bir tepki söz konusu değil" dedi.

DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Aksaray Üniversitesi 31 öğretim üyesi alacak