Sivas'ta Davutoğlu'na şok protesto

Sivas'ta Davutoğlu'na şok protesto

Sivas'ta olan Başbakan Ahmet Davutoğlu, 3 aydır maaşlarını alamayan işçiler tarafından protesto edildi

13 Şubat 2015, Cuma 15:35 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin il kongresine katılmak ve bazı temaslarda bulunmak için Sivas’a geldi. İstanbul’dan ’Ana’ uçağı ile Sivas’a gelen Başbakan Davutoğlu’nu, Nuri Demirağ Havaalanı’nda Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Sivas Valisi Alim Barut ve Belediye Başkanı Ak Partili Sami Aydın ile diğer il protokol üyeleri karşıladı. Davutoğlu’na Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ile Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız da eşlik etti.

Başbakan Davutoğlu ve yanındakiler cuma namazını kılmak için havaalanından tarihi Ulu Cami’ye geçti ve onlar beklendiği için ezan normal saatinden 7 dakika geç okundu. Başbakan Davutoğlu cami avlusunda, vefat eden 77 yaşındaki Mehmet Seyitoğlu’nun yakınlarına baş sağlığı dileğinde bulunduktan sonra camiye girdi. Davutoğlu, cuma namazının ardından Seyitoğlu’nun cenaze namazını da kıldı. Başbakan Davutoğlu ve bakanların cuma namazı kıldığı caminin çevresinde geniş güvenlik önlemi alındı. Camiye gelenler kapılarda oluşturulan arama noktalarında sıkı bir aramadan geçirildikten sonra içeriye alındı. Basın mensupları ise cami bahçesine alınmadı. Davutoğlu, namaz sonrasında tarihi Meydan Cami bahçesindeki Şems-i Sivasi Türbesi’ni ziyaret etti.

startFlvPlayer_PostaV2("divFlvPlayer27130","27130","201502","27130-258597.jpg","1", "0","Sivas'ta Davutoğlu'na şok protesto");

OTOBÜSTEN HALKA SESLENDİ

Yolda vatandaşların yoğun ilgisini gören Davutoğlu ziyaret sonrası otobüsle giderken halkı selamlayıp, ’Yiğit Sivaslılar cumanız mübarek olsun. Allah’ın selamı üzerinize olsun, Şe dedi.

İŞÇİLERDEN PROTESTO

Otobüsten halkı selamlayarak Sivas Valiliğine geçen Davutoğlu, yolda üzerinde, yaklaşık 3 aydır ücretlerini alamayan Sivas Demir Çelik Fabrikası işçileri tarafından protesto edildi. Başbakan Davutoğlu’nun valilik ve belediye ziyaretlerinde basın mensupları içeri alınmadı.

DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Son dakika: Erdoğan'ın suç duyurusunda bulunduğu CHP'li Engin Altay'a soruşturma