Siyah noktalardan kurtulmak için 6 ev yapımı tarif

"Yakından çekme, siyah noktalar!" Bu cümle, bir yerlerden tanıdık geldi mi? Selfie'lerin en büyük düşmanı siyah noktalar, bir an önce hareket geçmedikçe kurtulması en zor cilt problemi. Sivilceler bile kendi kendine geçse de, siyah noktalar bırakın yok olmayı azalmıyor bile. Siyah noktalardan kurtulmak için sazı elinize almanız lazım. Ancak siyah noktaların geçmesi için ille de büyük yatırımlar yapmaya gerek yok. "Zaten o kadar param da yok diyorsanız, mutfağınız emrinize âmâde! Siyah noktalar nedeniyle kalabalık ortamlarda güneş ışığına çıkmaya bile çekiniyorsanız, kolları sıvayın ve malzemeleri hazırlayın. İşte siyah noktalardan kurtulmak için 6 doğal çözüm!

29 Nisan 2020, Çarşamba 14:15 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Yumurta

Yumurta

Protein deposu olan yumurtanın akını ince bir katman halinde siyah noktalı bölgeye sürün. Kuruduktan sonra ikinci katı geçin ve yaklaşık 15 dakika sonra yıkayın.

Bal ve tarçın

Bal ve tarçın

Doğal antibiyotik olan balı tarçın ile karıştırarak siyah noktalarınıza sürün. Kiri temizleyerek siyah noktalara savaş açan bu karışımı masaj yaparak uygulayın ve biraz bekletip durulayın.


Hindistan cevizi tozu

Hindistan cevizi tozu

Hindistan cevizi tozunu süt ile karıştırın. Bir fırça yardımıyla siyah noktalarınıza uygulayarak derinlemesine temizlenmesini sağlayın. Yaklaşık 3 dakika sonra yıkayabilirsiniz.

Su ve karbonat

Su ve karbonat

Su ile karbonatı karıştırın ve siyah noktalara uygulayın. Hafif hareketlerle 5 dakika boyunca tahriş etmeden uygulayın. 10 dakika beklettikten sonra ılık suyla temizleyin.

 Limon ve tuz mucizesi

Limon ve tuz mucizesi

Limon, tuz, yoğurt ve balı karıştırarak siyah noktalarınıza iyice sürün. 3 dakika boyunca masaj yaparak uyguladıktan sonra ılık suyla bu karışımı temizleyebilirsiniz.

Türk kahvesi

Türk kahvesi

Sağlığa faydalı olan Türk kahvesini zeytinyağı ile karıştırın. Bunu siyah noktalara uyguladıktan sonra 10 dakika bekletin. Sonrasında ılık suyla yıkayabilirsiniz.

Şaşırtıcı un

Şaşırtıcı un

Limon kabuğunu rendeledikten sonra biraz un ve yoğurt ile karıştırın. Masaj yaparak siyah noktalara uyguladıktan sonra 20 dakika bekletip yıkayın.

Yeşil kil

Yeşil kil

Yeşil kili su ile karıştırıp macun kıvamına getirdikten sonra sorunlu bölgelere sürün. İnce bir kat halinde uygulamanız yeterlidir. 15 dakika bekleyip ılık suyla temizleyin.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Rihanna'nın 5 adımlık doğal yaz makyajı