Siyaset Gürsel Tekin'den Sarıgül eleştirisi

Gürsel Tekin'den Sarıgül eleştirisi

Gürsel Tekin'den Sarıgül eleştirisi

İstanbul Belediye Başkanlığı'na aday adayı olan CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, adaylığının CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu bilgisinde gerçekleştiğini söyledi. Tekin, CHP'ye geçen Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ü de eleştirdi

Gürsel Tekin, CNN TÜRK'te yayınlanan Enver Aysever'in "Aykırı Sorular" programına konuk oldu.

Aday adaylığını açıklama sürecinin nasıl geliştiğini anlatan Tekin, Kılıçdaroğlu'nun başından beri süreçten haberdar olduğunu söyledi.

Tekin, "Kılıçdaroğlu sizi yarı yolda mı bıraktı?" sorusuna da, "Aday adaylığım Sayın Genel Başkanın bilgisi dahilinde oldu" dedi.

Sarıgül'e eleştiri

Gürsel Tekin, geçtiğimiz günlerde CHP'ye katılan Mustafa Sarıgül'ün Başbakan Erdoğan için "dünya lideri" demesini de eleştirdi.

Başbakan'ın, Gezi olayları sırasında Eskişehir'de hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz'ın ardından "Polis destan yazıyor" sözlerini hatırlatan Tekin, "Böyle bir Başbakan nasıl dünya lideri olur" diye konuştu.

Gürsel Tekin, Sarıgül'ün sonradan beyanını düzelttiğini belirterek, "Başbakan'a 'dünya lideri' demek için aklını peynir ekmekle yemiş olmak gerekir" dedi.

3. köprü


Gürsel Tekin, son zamanlarda oldukça tartışılan 3. köprü inşaatına da değindi ve 3. köprünün gelecekte çok fazla çevre tahribatına yol açacağını belirtti.

Tekin, "3. Köprü ile ilgili şu anda herhangi bir üniversitenin onayı yoktur" dedi.

SIRADAKİ HABER