Siyaset Türkiye'den ABD'ye Ermeni terörist tepkisi

Türkiye'den ABD'ye Ermeni terörist tepkisi

Türkiye'den ABD'ye Ermeni terörist tepkisi

ABD'de Los Angeles Başkonsolosu Kemal Arıkan'ı öldüren Ermeni terörist Hampig Sasunyan'ın serbest bırakılıp sınır dışı edilmesine Türkiye'den tepki gecikmedi. Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, karara ilişkin terörizme taviz veren vahim bir hata olarak gördüklerini belirterek kınadı.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Bilgiç, Los Angeles Başkonsolosu şehit Kemal Arıkan’ı öldüren terörist Hampig Sasunyan’ın serbest bırakılması hakkındaki soruya yazılı cevap verdi.

DIŞİŞLERİ'NDEN ABD'YE KINAMA

Bilgiç, Ermeni terörist Hampig Sasunyan’ın üçüncü bir ülkeye sınır dışı edildiğini öğrendiklerini belirterek, "Adı geçen teröriste ilişkin kararı terörizme taviz veren vahim bir hata olarak gördüğümüzü ve kınadığımızı bir kez daha vurguluyoruz." dedi.

"Bu tür kararların terörizmle mücadeleye değil, terörizmin siyasi hedefler için başvurulabilecek kullanışlı bir araç olarak yüceltilmesine çalışan çevrelerin gündemine hizmet edeceği aşikardır." diyen Bilgiç, "Bu vesileyle, bir kez daha şehit diplomatımız Kemal Arıkan’ı ve Ermeni terör örgütlerinin saldırılarında hayatlarını kaybeden tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz" ifadeleriyle açıklamasını sonlandırdı.

SIRADAKİ HABER