Siz de mi çirkin hissediyorsunuz?: Regl döneminde daha güzel hissetmenin 10 yolu

Regl döneminde çirkin hissetmek mi? Hımm... Çok tanıdık. Adet öncesi cilt bozukluğu, halen regl olan kadınların yaşayabileceği en doğal durum. Regl dönemi sivilce, adet döneminde ciltte kızarıklık tamamen hormonal değişimden kaynaklanıyor. Yani 'adet döneminde çirkinleşmek' konusunda kendinizi yalnız hissetmenize gerek yok. Adet dönemi mutsuzluk ile başa çıkamıyorken bir de çirkin hissetmekle uğraşmayalım. Adet döneminde daha güzel hissetmenin yollarını listeledik.

16 Aralık 2020, Çarşamba 20:38 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
 1. Yüzünü antiseptik solüsyonla temizle

1. Yüzünü antiseptik solüsyonla temizle

Sivilceler, yüzümüzde regl döneminin başladığının habercisi olabiliyorlar. Bizi rahatsız etmeye başlayan bu sivilceleri sıkmadan, regl dönemi öncesinde yüzünüzü düzenli bir şekilde antiseptik solüsyonla temizleyerek bu sorunu azaltabilirsiniz.

 2. Bol su tüket

2. Bol su tüket

Regl döneminde değişen hormonlar nedeniyle vücudun su tutması şişliğe neden oluyor. Uzmanlar, alınan sıvıyla atılan sıvı arasında bir denge olması gerektiğini, bol su içmenin ve potasyum bakımından zengin meyve tüketmenin faydalı olduğunu söylüyor.

  3. Saçlarını her gün yıka

3. Saçlarını her gün yıka

Regl döneminin saçları etkilediği bir gerçek. Bu dönemde saçlarınız hem kolay şekil almaz, hem de çabuk kirlenerek sizi rahatsız edebilir. Bu dönemde saçınızın kolay şekil almasını istiyorsanız eğer, saçınızı her gün saç tipinize uygun bir şampuanla yıkayın.

 4. Cildinin yağ salgılanmasına izin ver

4. Cildinin yağ salgılanmasına izin ver

Regl döneminde sıkça rastlanan bir diğer sorun ise hassaslaşan ve kuruyan ciltler. Bu dönemde cildinizin nefes almasını sağlayacak ürünler kullanmaya özen gösterin. Yağ dengeleyici ürünler kullanarak, cildinizin yağ salgılamasını, düzenlemesine yardımcı olun. Yüzünüzü parlak gösteren ürünleri kullanın.

 5. Göz etrafı bakımına her zamankinden fazla özen

5. Göz etrafı bakımına her zamankinden fazla özen

Bu dönemde göz çevrenizdeki kırışlıklar daha da belirginleşebilir; bu yüzden göz çevrenizin nemli kalmasına dikkat edin ve buraya uygulayacağınız bakımı artırın. Gerektiğinde cildinizin rengine göre aydınlatıcı göz kapatıcısı kullanmak yüzünüzü daha canlı gösterecektir.

 6. Evde de olsan belli belirsiz makyaj yap

6. Evde de olsan belli belirsiz makyaj yap

Evet karantina döneminde hepimiz evdeyiz ama bu makyaj yapmayacağımız anlamına geliyor. Yapacağın 4 adım var. Gözaltı kapatıcısı uygula, maskara sür, allık kullan ve dudaklarını muhakkak nemlendir. 


 7. Ojeni aksatma

7. Ojeni aksatma

Sizi en hızlı güzel hissettirecek şey oje sürmektir. Otur, ojeni sür, bir yandan bilgisayarda çalışırken bir yandan da ojelerin kurusun. 


 8. Pijamalarından kurtul

8. Pijamalarından kurtul

Pijamalarını çıkar en sevdiğin kotunu geçir üstüne, bak bakalım modun nasıl yükseliyor. 

 9. Kaşlarını çıkmasa da al

9. Kaşlarını çıkmasa da al

Kaşları almak her ne kadar belli belirsiz bir bakım gibi görünse de aldığınız anda yüzünüzü bambaşka biri haline getirir. 

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Karantinada da güzelleşilir: 2020'de bol bol cilt maskesiyle gördüğümüz 14 ünlü