Önceki Fotolar

Siz hangi tip annesiniz? Çocuklar annelik modelinden nasıl etkileniyor?

Özgüvenli çocuklar yetiştirmeniz için hangi annelik modelinin çocuğunuzun zihinsel gelişimi ve kendi olabilme davranışını nasıl etkilediği önemli. Annelik modelinizi saptayabileceğiniz 4 farklı ebeveynlik tarzı bulunuyor. Bu modellerin çocuğunuzdaki yansımalarını saptayabilir, kendinizi en faydalı modele doğru yönlendirebilirsiniz. Peki, Siz hangi tip annesiniz? İşte özgüvenli çocuklar yetiştirmenizde etkili olan annelik modelleri

26 Eylül 2019, Perşembe 12:00 Son Güncelleme:
A A
ÇOCUKLAR İÇİN EN RİSKLİ ANNE MODELİ

ÇOCUKLAR İÇİN EN RİSKLİ ANNE MODELİ

Yukarıdakiler sizi ya da tanıdığınız birini tarif ediyorsa, bu çocuğun zarar görme riskinin yüksek olduğunun işaretini veriyor diyebiliriz. İhmalkar anneler, çocuklarını dış dünyayı keşfedebilmeleri için gerekli olan temel güven duygusundan yoksun bırakabilecekleri için çocuklarına risk yaratabilirler.

Bunun ötesinde, annesi ile olumsuz iletişim ya da iletişimde olmayan çocuklar, yaşıtlarıyla ya da diğer insanlarla iletişim kurma ve kurulan iletişimi yürütmede zorluk çekebilirler. Kendinizin ya da bir yakınınızın ihmal edici bir ebeveyn olduğunu düşünüyorsanız, çocuğa zarar vermemek ya da hayatında yıkıcı bir etki bırakmamak için okulların rehberlik öğretmenlerinden, uzman psikologlardan ya da psikolojik danışmanlardan yardım almanız önerilmektedir.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Çoğu kişi yapıyor! Dudak çevresi kırışıklıkları nasıl engellenir?