Sizi en az 10 yıl daha yaşlı gösterecek 6 stil hatası

Yaşına rağmen genç görünmeyi başaran insanlarla çok sık karşılaşıyoruz. Bunu en çok da stillerine borçlular. Aynı şekilde kıyafet seçimi nedeniyle. genç olmasına rağmen yaşlı görünen insanlara da rastlıyoruz. Peki hangi kıyafetlerden uzak durmalıyız? İşte sizi olduğunuzdan daha yaşlı gösteren stil hataları...

28 Şubat 2021, Pazar 14:02 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
1- KISA TOPUKLU AYAKKABILAR

1- KISA TOPUKLU AYAKKABILAR

Kemerli, yuvarlak burunlu ve ince topuklu ayakkabıların şirin göründüğü bir gerçek. Ancak bu ayakkabılar aynı zamanda 10 yaş daha yaşlı görünmenize neden olabilir. Sivri burunlu ve kayışsız ayakkabılar, daha genç bir hava yakalamanızı sağlar.

2- KARIŞIK DESENLİ HIRKALAR

2- KARIŞIK DESENLİ HIRKALAR

Kural basit: Basit örgüler her zaman şık görünür, karışık desenler ise sizi yaşlı gösterir. Triko kıyafetler seçerken oldukça dikkatli olmalıyız. Askıda nasıl durduğuna değil, bizi nasıl gösterdiğine bakmamız gerek.

3- ALTI FIRFIRLI ETEKLER

3- ALTI FIRFIRLI ETEKLER

Kalem eteğe benzeyen bu tarz fırfırlı etekler, diz hizasında genişleyen bir yapıya sahip. Geniş kalçalı kadınların genellikle tercih ettiği bu tarz etek aynı zamanda yaşlı görünmeye de neden oluyor.

4- PARLAK BEJ ÇORAP

4- PARLAK BEJ ÇORAP

90'ların en sevilen çorapları ne yazık ki artık eskidi. Parlak bej renkli çoraplar hem bacakları daha şişman gösteriyor hem de giyenleri 10 yaş ileriye götürüyor :)

5- AŞIRI BÜYÜK TAKILAR

5- AŞIRI BÜYÜK TAKILAR

Takılardan hepimiz çok hoşlanıyoruz. Peki takılar yaşlı gösterir mi? Evet, gösterir. Büyük taşlı yüzükler, devasa kolyeler yerine daha zarif ve çarpıcı takılar seçebilirsiniz.

6- KEP

6- KEP

Sanatçı bir ruhunuz varsa kep şeklindeki şapkaları tercih etmeniz mümkün. Tabii bir de yaşlı görünmek istiyorsanız! Kep şapkalar ne yazık ki bizi yaşlı gösteren bir illüzyona sahip. Bu nedenle kep şapka yerine bere tercih edebilirsiniz.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Vücut tipine göre hangi mantoyu giymelisin?