Sizinki de dert mi? İşte Haydar Dümen'e sorulan haftanın en tuhaf soruları

POSTA Gazetesi'ne gelen cinsellikle ilgili merak edilen ve akla takılan soruları yıllardır kendine has üslubuyla yanıtlayan Dr. Haydar Dümen, bazen verdiği cevaplarla bazen de kendisine sorulan sorularla okuyucularını hayrete düşürüyor. Best of Haydar Dümen köşemizde bu hafta radarımıza takılan en ilginç sorularını derledik.

23 Kasım 2020, Pazartesi 09:39 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
1- Sürekli sevişiyoruz

1- Sürekli sevişiyoruz

Üç aylık nişanlıyım ve nişanlımı seviyorum. Onunla ne zaman baş başa kalsak sevişiyoruz. Konuşma en fazla 10 dakika sürüyor. Bu durum evlilikte sorun yaratır mı?

CEVAP

Okurum, gençlik yıllarının büyülü enerjisini yaşıyorsun. Yanında sevdiğin kız var, o da seni seviyor. Sevişmeyip ne yapacaksınız? İlkbaharda çiçekler, neden öylesine güzel açmışlar renk renk ve nefis kokular salıyorlar? Üreyecekler yeni çiçekler, yeni meyveler oluşacak. Yine ilkbaharda kuşlara, kedilere bakın.

Damlardan aşağı inmiyorlar. İlkbahar mevsimlerin aşk dönemidir. Siz de aşk dönemizini yaşıyorsunuz. Sevişiyorsunuz ya sevişin sevişebildiğiniz kadar. Konuşmaya önünüzde daha uzun yıllar var. Şimdi kendinizi bırakın bir akıntıya, bünyeniz ne istiyorsa ona uyun ama bazı ciddi kuralları da zedelemeyin.

2- Neden sevgilim yok?

2- Neden sevgilim yok?

18 yaşındayım, yakışıklıyım. Ama hiç sevgilim olmadı. Çiftleri görünce üzülüyorum. İntihar etmeyi bile düşündüm. Sizce ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, derdine çare buldum bile. Bu kadar sorunla intihar edecek bir ruh koftur. O güzel, yakışıklı bedene işte öyle bir ruh girmiş. Kızlar da bunu fark ediyor. Ne intiharı be! O beden senin değil, hepimizin. Yediğin lokmalar da herkesin çiftçinin, manavın, şoförün alın teri var. Bunların bedelini ülkeye ödemeden borçlu gitmek. Hem de ne uğruna. Kızlara güven ver, korkutma yeter.

3- Isırmak istiyorum

3- Isırmak istiyorum

33 yaşındayım. Tek başıma aklıma gelmeyen cinsellik sevgilimle olunca doymak bilmeyen bir hal alıyor. Ve birlikte olurken onu ısırmak ve saçlarını çekmek isteğim ortaya çıkıyor. Bu duruma anlam veremiyorum. Birlikte olduktan sonra sanki bir daha olamayacakmışız gibi tekrar birlikte olmak istiyorum. Yardım edin.

CEVAP

Okurum, bahsettiğin sadistik hareketler cinsellikte sık karşımıza çıkar. Özellikle erkeklerin cinsel davranışlarında saç çekme, ısırma görülür. Belli ölçüde kalmak koşulu ile kadınlar da genellikle bundan zevk alırlar. Kimi insanda bu duygular düşünce aşamasında kalır. Örneğin; Roma’nın kanlı arenalarını coşkuyla izleyen binlerce insan toplumsal sadizmin bir sonucudur. Cinsel konularda herkesin fantezisi olabilir. Karşılıklı saygı ve sevginin bulunduğu ilişkilerde dozu ayarlanmış bu tarz duygular çok normaldir.

4- Yürümekte zorlanıyorum

4- Yürümekte zorlanıyorum

27 yaşındayım. Sevgilimle haftada 4-5 gün ilişkiye giriyoruz, bazen gecede 5-6’yı buluyoruz. “Artık yeter” deyince kızıyor. Bazı sabahlar yürümekte zorlanıyorum. Beni terk eder mi? Ne olur yardım edin.

CEVAP

Sevgili okurum, sanıyorum ki bu birleşme sayısının yarısında sevgilin erken boşalıyor. Çünkü bir birleşme ön sevişme dahil penisin vajinada kalma süresiyle ortalama yarım saat sürse, her birleşmenin arasına yarım ya da 1 saat konsa, 10-12 saat bir süreyi bu uğurda harcıyorsunuz demektir. Buna da can dayanmaz. Bak kızım erime. Herkes haddini bilsin. Aşksa aşk, meşkse meşk. Sonunda bin pişmanlık çekersin, çarpık bacaklı kadın olarak sevgilin de seni terk ederse, pişmanlık şarkıları söylesen de işe yaramaz. Hadi kızım, adam ya yola girsin, devam edin ya da çekip gitsin.

5- Milli olmadım

5- Milli olmadım

22 yaşındayım, milli olmadım. 25-30 yaş arası kadınları gördükçe isteğim artıyor. Onlarla ilişki yaşamak istiyorum. Penisim bir türlü sönmüyor, ne yapacağım?

CEVAP

Okurum, Türkiye’de genellikle milli olmak genelevlerde gerçekleşiyor. Oradaki kadınların yaşları dediğin gibi. Eğer o yolu izleyeceksen sorun yok. Ama dışarıdan bir kadın bulup “Onunla birleşme yapacağım” dersen ve kızsa ayrı sorun, kadınsa ayrı sorun. Evlenme umudu olmayan bir genci senin istediğin yaştaki bir kız ne yapsın? Zaten evli kadınla da bu iş olmaz, sakıncalı. Gel aklını kullan, oyunu kuralına göre oyna. Hangi yolu izlersen izle, başını derde sokma.

Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (23 Kasım 2020)