Sizinki hangisi: Kıskançlığın 5 derecesi

Kıskançlık dünyanın en hastalıklı duygusu olabilir. Hele ki ilişkilerde... Kıskançlık öylesine tehlikeli bir duygu ki bazı ilişkilerde sevgiden bile baskın bir hin haline gelebiliyor. Elbette kıskançlık da tek çeşit değil. Zararsızı da var, zararlısı da.

01 Mart 2021, Pazartesi 16:54 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Sıfır kıskanç

Sıfır kıskanç

Hiç 'kıskanmama' yüzünden biten bir ilişkiye denk geldiniz mi? Siz denk gelmediyseniz de varlar, çünkü pek çok kişi kıskançlıkla sevgiyi doğru orantıda görüyor. Yani ne kadar kıskanılırsam o kadar seviliyorum. Maalesef kontrol edici şekilde olmasını istemesek de merak edilmek çoğu kadının hoşuna gidiyor.

 Kıskançlığını gizleyenler

Kıskançlığını gizleyenler

Kız arkadaşlarınızla plan yaptığınızda "Nereye gideceksiniz, kimler geliyor, kaçta döneceksiniz" gibi sorularla sizi bombardımana tutuyorsa, gece boyu mesajları her zamankinden fazla oluyorsa ve ertesi gün de ortada geçerli sebep yokken soğuk davranıyorsa gizli kıskanç ile karşı karşıya olabilirsiniz.

Kıyafetlere karışan özgüvensizler

Kıyafetlere karışan özgüvensizler

Elbiselerinizi aşırı dar, rujunuzu fazla kırmızı, aksesuarlarınızı abartılı mı buluyor? Burada önemli olan bunu koruma güdüsüyle mi, görüş bildirme şeklinde mi yoksa müdahale şeklinde mi yaptığı.


 Son yılların baş belası sosyal medya kıskancı

Son yılların baş belası sosyal medya kıskancı

"Çevrimiçisin, neden cevap vermedin" gibi cümleler kuruyorsa, fotoğrafınızı beğenen kişiler hakkında sorular soruyorsa bunlar, ileride karşılaşacağınız farklı türlerde kıskançlıkların habercisi olabilir.


 Telefonunuzu karıştırma noktası: Arkanıza bakmadan kaçın

Telefonunuzu karıştırma noktası: Arkanıza bakmadan kaçın

Sevgiliniz aşırı kıskanç davranışlar sergiliyorsa ve aldatılma fobisini ilişkinize yansıtıyorsa, bu gittikçe bunaltıcı hal alabilir. İşi telefonunuzu gizlice incelemeye almaya, arkadaşlarınızla görüşmelerinizi sınırlamaya, sosyal medya hesabı şifrelerinizi istemeye kadar ulaştırabilir. Dikkatli olmanızda, ilişkinizi gözden geçirmenizde fayda var.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Düğünün ertesi günü film başlıyor: Tartışmaları minimumda tutmanın yolları